Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki

M. Panfil, A. Szablewski

74.90
54.90
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki
Autor:
M. Panfil, A. Szablewski
Wydawnictwo:
Poltext
Wydanie:
2011
Oprawa:
miękka
Stron:
688
ISBN:
978-83-7561-133-5

Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki - M. Panfil, A. Szablewski. Wycena przedsiębiorstwa jest nierozerwalnie związana z dążeniem do maksymalizacji jego wartości. Celem spółki jest pomnażanie kapitałów własnych, co wymaga sformułowania i wdrażania długoterminowej strategii budowania jej wartości. Podstawowe znaczenie ma przy tym ekonomiczna wartość przedsiębiorstwa, przez którą rozumiemy jego zdolność do generowania wolnej gotówki. Akcent jest zatem położony na przyszłość, a nie na przeszłość, oraz na realne przychody, a nie zysk księgowy.
Celem książki Wycena przedsiębiorstwa jest prezentacja teorii, modeli i metod wyceny w powiązaniu z praktyką wyceny spółek kapitałowych. Rozważania rozpoczynamy od szczegółowego przedstawienia różnych ujęć i rodzajów kategorii wartości − od historyczno-filozoficznych po ekonomiczne.
Historia i współczesność skłania do konkluzji, iż wycena jest zarówno teorią (jako jedna z wyjściowych i najważniejszych części Value Based Management), jak i sztuką opartą na doświadczeniu i intuicji wyceniających. Trzeba jednak mieć pełną świadomość, że zastosowanie nawet najlepszych teorii, metod i narzędzi nie musi (zwłaszcza w krótkim okresie) odzwierciedlać rzeczywistej wyceny rynkowej danych aktywów.
Marek Panfil, Andrzej Szablewski
Zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej każdego inwestora giełdowego i nie tylko!

 

Polecamy także książki:

Analiza fundamentalna John C. Ritchie
78.90
Metody wyceny i kształtowania wartości Bartłomiej Nita
43.90
W poszukiwaniu wartości przedsiębiorst Wiktor Patena
65.90
Metody wyceny spółki. Perspektywa klie Marek Panfil, Andrzej Szablewski
71.90
 

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl