Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Jak inwestować

 • Zarebma Giełda - podstawy inwestowania. Wydanie kieszonkowe

  W tej książce znajdziesz komplet informacji na temat tego, jak wybrać biuro maklerskie oraz otworzyć rachunek inwestycyjny. Poznasz mechanizmy rządzące pracą Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dowiesz się, jakie możliwości daje handel na parkiecie i gdzie najlepiej ulokować pieniądze.

 • Świadomy inwestor - Zaremba-Śmietański. Książka o giełdzie i inwestowaniu.
  59.00»44.90

  Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki

  Paweł Zaremba-Śmietański

  Autor zaczął swoją przygodę z rynkami finansowymi niemal dwadzieścia lat temu. Bardzo szybko zorientował się, że coś tu nie gra – oficjalna wizja giełdy i podejście do wycen nie pokazują całej rzeczywistości.

 • Wycena Minipodręcznik dla inwestorów giełdowych - Aswath Damodaran
  44.90»31.90

  Wycena Minipodręcznik dla inwestorów giełdowych

  Aswath Damodaran

  Czy wiesz, ile tak naprawdę warte są akcje firm? Czy znasz realną wartość mieszkania albo domu, które właśnie kupiłeś? Czy ta wiedza jest Ci potrzebna? Znajomość wartości akcji, obligacji czy nieruchomości pomaga podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne. Wycena...

 • Nowa książka autora klasycznej już pozycji Giełda, wolność i pieniądze. Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych metod spekulacyjnych, ma umożliwić...

 • Czarodzieje Rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami - Jack Schwager
  85.00»56.90

  Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami

  Jack D. Schwager

  Pierwsza - i przez wielu uważana za najważniejszą - część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie - Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O'Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.

 • Spekulacja intuicyjna - Curtis Faith
  59.00»39.90

  Spekulacja intuicyjna

  Curtis Faith

  Curtis Faith zbija z tropu swojego czytelnika. Po opublikowaniu książki Droga Żólwia, w której przedstawił światu czysto mechaniczny system stosowany przez legendarną już grupę Żółwi, stawia pod znakiem zapytania jej główne przesłanie. Dziś Faith tłumaczy, że chociaż w spekulacji trzeba mieć starannie... Nowość

 • Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu - Robert Miner

  W książce "Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu", autor i dobrze znany wykładowca prowadzący szkolenia na temat inwestowania, Robert Miner, umiejętnie przedstawia każdy aspekt praktycznego planu inwestycyjnego - od otwarcia do zamknięcia pozycji... Nowość

 • Giełda od A jak "akcja" do Z jak "zysk"

 • 44.30»31.90

  Inwestowanie w jednej lekcji

  Mark Skousen

  Mark Sko­usen to jeden z naj­wy­bit­niej­szych eko­no­mi­stów, spe­cja­li­stów od giełdy i finan­sów. Sko­usen dla osób zaj­mu­ją­cych się inwe­sto­wa­niem w papiery war­to­ściowe jest świetnym doradcą. Można się od niego robie­nia pie­nię­dzy nauczyć. Praca Sko­usena to przede wszyst­kim pod­ręcz­nik robie­nia kasy. Nowość

 • Droga żółwia - Curtis Faith. Polecane książki o giełdzie i inwestowaniu.
  70.00»48.90

  Droga żółwia

  Curtis M. Faith

  W 1983 roku miał miejsce pewien eksperyment, będący konsekwencją wcześniejszego zakładu. Dwóch przyjaciół, a równocześnie traderów – Richard Dennis i William Echardt spierało się, czy skutecznej spekulacji na rynkach można się nauczyć, czy też jest ona wynikiem posiadanych talentów.

 • Sztuka spekulacji po latach tom 1-2 - Zenon Komar. Książka o giełdzie i inwestowaniu.
  114.90

  Sztuka spekulacji po latach tom 1-2

  Zenon Komar

  Przygotowana z myślą o polskim czytelniku praca obejmująca wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych - i coraz dostępniejszych - polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktach terminowych, funduszach ETF oraz opcjach jest prawdziwą Biblią inwestora. Promocja

 • 261.00»179.90

  Teoria nowoczesnego inwestowania

  Robert A. Haugen

  Jest to obszerna pozycja z zakresu analizy i zarządzania portfelem papierów wartościowych. Znajdujemy tu między innymi omówienie teorii portfelowej, ocenę efektywności zarządzania portfelem, przedstawienie modeli CAPM i APT, zasady zarządzania portfelem akcji, obligacji i opcji według modeli wyceny.

 • 25.80

  Droga inwestora. Chciwość i strach na rynkach finansowych

  Tomasz Zaleśkiewicz, Grzegorz Zalewski

  Książka "Droga inwestora" to książka o każdym, kto zetknął się z rynkiem finansowym. Chcielibyśmy być różni i oryginalni, a jednak, gdy zaczynamy działać na rynkach finansowych, popełniamy te same błędy, co wszyscy. Gdy zarabiamy pieniądze nie zwracamy uwagi na zagrożenia i uważamy, że dzięki naszym umiejętnościom odnosimy sukcesy. Gdy zaczynamy tracić szukamy winy wszędzie tylko nie w nas samych.

 • 49.90

  Mikroekonomia

  David Begg, Stanley Fisher, Gianluigi Vernasca, Rudiger Dornbush

  Jest to kolejne wydanie niezwykle popularnego podręcznika na pierwszych latach studiów ekonomicznych w większości polskich uczelni. Dzięki rozszerzeniu grona autorów dokonano kompleksowej aktualizacji całej książki, przedstawiając w przystępny sposób wiedzę z dziedziny ekonomii.

 • Enron, Lehman Brothers, Worldcom – to tylko przykłady gigantów świata biznesu, których już nie ma na rynku. Dlaczego ci niegdyś niekwestionowani liderzy są już tylko historią?

 • 50 dzieł klasyki dostatku i bogacenia, kompendium najlepszych książek na temat pomyślności biznesowej - od światowej sławy klasyków po współczesnych ludzi interesu. Pięćdziesięciu wybrańców fortuny uczy jak myśleć kategoriami milionera, być twórcą własnego kapitału i dobrze inwestować.

 • 63.00»52.40

  Anatomia trendu

  Vejlgaard Henrik

  Czym jest trend i jak odróżnić go od sezonowej mody? Kto i w jaki sposób kształtuje nowe style? W jakim kierunku będą one zmierzały w przyszłości?


 • 32.90

  Ciemna strona Wall Street

  Turney Duff

  Opowieść o spektakularnych wyczynach na Wall Street Prawdziwa historia byłego tradera Gallon Group, Turneya Duffa, ukazuje świat Wall Street po godzinach. Świat w którym nikt nie stroni od narkotyków i wybujałych ekscesów seksualnych, gdzie milionowe prowizje z transakcji trafiają tylko do tych najsprytniejszych. Żywe opisy zdarzeń w wyjątkowy sposób ukazują korzyści i pokusy giełdowego życia.

 • 38.90

  Czarny łabędź

  Nassim Nicholas Taleb

  Świat jest pełen Czarnych Łabędzi, czyli wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Były to m.in. wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku czy kryzys finansowy 2008 roku.

 • 59.90»53.90

  Czas wypłaty

  Phil Town

  Książka zawiera zestaw zasad dotyczących inwestowania w znakomite firmy w odpowiednim czasie – zasad, dzięki stosowaniu których zarobisz naprawdę duże pieniądze. A co najważniejsze, będziesz mógł spokojnie spać, wiedząc, że wartość twojego portfela będzie rosła na zniżkującym rynku.

 • Kompendium wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Opisano, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe...

 • ZOBACZ 5 MIESIĘCY HANDLU TRADERA, KTÓRY OD 1985 ZARABIA ŚREDNIOROCZNIE 68 PROCENT

 • 50.40

  Einstein inwestowania

  Carlen Joe

  Einstein inwestowania to pasjonujący i wielowymiarowy portret jednej z największych legend dwudziestowiecznych finansów. To obowiązkowa lektura dla inwestujących w wartość, analityków giełdowych oraz tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o Benjaminie Grahamie, człowieku, o którym podziwiający go Buffett powiedział: "Bardziej niż jakikolwiek inny człowiek (poza moim ojcem) wpłynął na moje życie".

 • 48.90

  Finansowy potwór z Jekyll Island

  G.Edward Griffin

  Skąd pochodzą pieniądze? Kto je tworzy? To książka, w której znajdziesz pełen zasób wiadomości o wielkiej iluzji zwanej pieniądzem. Nudny temat? Tylko poczekaj! W ciągu pięciu minut wciągniesz się w wywiadowczy kryminał, którym ta historia jest w rzeczywistości.

 • 209.00»129.90

  Geometria Fibonacciego

  Paweł Danielewicz

  Po raz pierwszy na polskim rynku kapitałowym, doświadczony makler transakcyjny przelał na papier swoje najskrytsze i niezwykle wartościowe tajemnice. Autor, znawca współczynników i technik Fibonacciego, stworzył spójne, logiczne i zyskowne podejście do inwestowania na rynkach finansowych.

 • Dowiedz się:

  - czym jest giełda i jak działa

  - jak rozpocząć inwestowanie

  - która strategia inwestowania jest najlepsza dla Ciebie

 • Skoro sięgasz po tę książkę, przypuszczalnie masz pewien kapitał, który chcesz zainwestować na giełdzie. Masz też chęci, determinację i podstawowe informacje o tym, jak działa giełda i co trzeba zrobić, by stać się giełdowym graczem?

 • W walce konkurencyjnej między giełdami różnych krajów liczą się jakość i szybkość obsługi inwestorów, ważne znaczenie mają także takie wskaźniki, jak wielkość operacji giełdowych, kapitalizacja giełdy, liczba notowanych spółek. Klienci chętniej korzystają więc z usług giełdy o większej skali obrotów, licząc na korzystniejszy układ cen.

 • Książka "Harmonic Trading - Precyzyjna strategia inwestycyjna od otwarcia do zamknięcia pozycji na rynku FOREX" przedstawia zaawansowany system transakcyjny. Autor opisuje poszczególne etapy w takim porządku, żeby czytelnik mógł ze zrozumieniem kompletować wszystkie elementy strategii osiągania regularnych zysków.

 • 89.00»59.90

  Hedging sposób na bogactwo czy bankructwo

  Adrian Boczkowski

  Ta książka to lektura obowiązkowa dla przedsiębiorców, kadry menedżerskiej, bankowców, a także interesująca pozycja dla studentów, doktorantów i inwestorów. Nie da się bowiem uniknąć ryzyka, ale trzeba umieć nim zarządzać. Autor prezentuje zarówno szokujące przykłady z okresu kryzysu walutowego...

 • Celem autora monografii jest analiza możliwości inwestycyjnych inwestorów indywidualnych na polskim rynku kapitałowym, diagnoza przyczyn malejącego zainteresowania tym rynkiem wśród inwestorów detalicznych oraz prognoza dalszego rozwoju tego rynku ze szczególnym uwzględnieniem miejsca, roli i znaczenia na nim inwestorów indywidualnych.

 • "Maneet Ahuja świetnie zna największe gwiazdy na firmamencie funduszy hedgingowych. Napisała fascynującą książkę na temat tej branży, jej błyskawicznego rozwoju oraz możliwości w zakresie dostosowywania się do nowych realiów inwestowania. Przedstawia nam również postacie liderów tego świata. Na podstawie ich doświadczeń, wartości i sposobu myślenia pokazuje, jak odnosić sukcesy w tym bardzo wymagającym zawodzie."

 • 44.40

  Inwestowanie a irracjonalny umysł

  Robert Koppel

  Większość inwestorów kieruje się chciwością i strachem, przez co tak wielu z nich traci duże sumy pieniędzy, gdy dochodzi do zmian na rynku. Co ciekawe, z tego samego powodu inni odnoszą ogromne zyski. Jak można to wyjaśnić?

 • Forex jest jednym z najbardziej zmiennych rynków finansowych. Można tu szybko zarobić ogromne pieniądze, ale stracić całą fortunę można jeszcze szybciej.

 • 20.90

  Inwestycyjne przebudzenie

  Paweł Nazaruk

  Wiem, na czym i gdzie stracisz pieniądze, ale wiem też, gdzie je zarobisz! Możesz uczyć się na moich błędach....

 • 36.00»32.90

  Inżynieria finansowa

  Waldemar Tarczyński, Marek Zwolankowski

  Strategie inwestowania, ryzyko inwestowania w tej książce przedstawiono oba aspekty. Czytelnik pozna metody konstruowania, a także metody wyceny instrumentów pochodnych oraz podstawowe ich formy spotykane na rozwiniętych rynkach kapitałowych.

 • Przedstawiając wiele dobrze udokumentowanych dowodów historycznych, autor ujawnia prawdę na temat hołubionych założeń i złudnych przekonań, które leżą u podstaw niektórych teorii i modeli inwestycyjnych, oraz analizuje powszechne błędy inwestorskie.

 • 43.90

  Jak zarabiać na surowcach?

  Adam Zaremba

  Inwestycja jak złoto

 • 39.00»31.90

  Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie.

  Nicolas Darvas

  Historia jednego z najgłośniejszych sukcesów giełdowych

  Metody mistrza Wall Street: techniki spekulacji podczas hossy i bessy

  Psychologia gracza giełdowego

 • 69.00»49.90

  Księga bessy

  Rothchild John

  Problem bessy nie jest problemem "czy?", ale "kiedy?". Wprawdzie w książce nie znajdujemy precyzyjnej odpowiedzi na drugie pytanie, ale autor przypomina nam, że najgorszego należy spodziewać się wtedy, gdy na rynku panuje powszechny optymizm.

 • W niniejszej monografii zostały przedstawione trzy nurty tych badań - analiza rzeczywiście działających rynków, teoretyczne modele ekonomii matematycznej skonstruowane w celu wyjaśniania obserwowanych prawidłowości i metody ekonometrii finansowej stosowane w analizie mikrostruktury.

 • 64.90

  Mistrzowie rynków finansowych

  Jack D. Schwager

  Publikacja ta w Stanach Zjednoczonych jest zaliczana do kanonu książek na temat inwestowania. Zawiera wywiady przeprowadzone przez Jacka Schwagera z inwestorami, którzy działają na różnych rynkach (akcje, forex, kontrakty futures) i stosują odmienne techniki inwestycyjne, a których łączy to, że odnieśli sukces.

 • 41.90

  Na sposób Warrena Buffetta. Nowe wydanie

  Robert G. Hagstrom

  W czasie swojej sześćdziesięcioletniej kariery inwestycyjnej Warren Buffett stawiał czoła licznym wyzwaniom i konsekwentnie osiągał niebywałe sukcesy. Jego pokora, uczciwość i podejście intelektualne spowodowały, że obserwują go miliony inwestorów na całym świecie, zainteresowanych jego metodami robienia interesów.

 • 39.00»34.90

  Paradoksy inwestowania

  Mark P. Kritzman

  Seria: PSYCHOLOGIA BIZNESU DLA MENEDŻERÓW. Autor odkrywa powiązania pomiędzy tak odrębnymi dziedzinami jak botanika czy termodynamika a opcjami. Poświęcając czas na zapoznanie się z tą książką, poznasz z jedną z najbardziej wnikliwych lekcji w literaturze finansów.

 • 44.90»32.90

  Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych

  Paweł Zaremba - Śmietański

  Książka dla osób, które weszły lub wchodzą na drogę do zostania zawodowymi inwestorami. Dla tych, którzy interesują się giełdą, chcą na niej zarabiać, ale czują, że muszą gruntownie poznać zagadnienie. Po jej przeczytaniu nic na rynku kapitałowym nie będzie takie samo, jak przedtem.

 • W obliczu gwałtownych zmian, jakie w ciągu ostatnich lat zaszły na światowych giełdach, straciliśmy zaufanie do tego sposobu inwestowania — w obawie, że nasze ciężko zarobione pieniądze nie będą czuły się tam bezpiecznie. Jednak powodem paniki są często fałszywe lub mylące informacje...

 • 20.40

  Platformy inwestycyjne

  Karol Krainski

  To pierwsza w Polsce publikacja o platformach inwestycyjnych. Dzięki niej można dowiedzieć się, w jaki sposób zabezpieczyć swoją przyszłość finansową w innowacyjny sposób.

 • 33.00»29.90

  Podstawy inwestowania na giełdach towarowych

  Marek Drewiński

  Powstanie i rozwój giełd towarowych (Giełdy współczesne - powstanie i ewolucja * Funkcje giełd towarowych we współczesnej gospodarce * Giełdy towarowe w Polsce w okresie rozbiorów i do II wojny światowej); Wprowadzenie do handlu giełdowego (Struktura organizacyjna giełd...

 • Nowa książka Thomasa Bulkowskiego stanowi pierwszą część trylogii poświęconej różnym formom aktywności na rynku , mówiąc ogólnie - ewolucji gracza giełdowego.

 • 56.90

  Pokerowe oblicze Wall Street

  Aaron Brown

  POKER I RYNEK FINANSOWY MAJĄ ZE SOBĄ WIĘCEJ WSPOLNEGO NIŻ CI SIĘ ZDAJE

 • 35.40

  Polak w świecie finansów

  Dominika Maison

  Celem książki jest przyjrzenie się psychologicznym i społecznym czynnikom wyjaśniającym zachowania ekonomiczne i determinującym określony stosunek człowieka do finansów i instytucji finansowych.

 • 32.55»27.90

  Portfel Warrena Buffetta

  Robert G. Hagstrom

  Tym razem Robert Hagstrom przedstawia strategię zarządzania akcjami, stosowaną z powodzeniem przez Warrena Buffetta. Osiągnięcia i historia efektywności działań Warrena Buffetta przeszły do legendy. Cały sektor inwestycyjny bacznie mu się przygląda. Jeśli Buffett określa swój sposób...

 • 49.00»52.90

  Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny

  Ostrowska Elżbieta

  Autorka prezentuje podstawową wiedzę dotyczącą głównie: etapów konstrukcji i zarządzania portfelem, jego dywersyfikacji, determinant makro, mezo i mikro, strategii i stylów w zarządzaniu portfelem, metod oceny zarządzania portfelem stosowanych w zarządzaniu aktywami inwestora.

 • 45.00»46.90

  Psychologia finansowa. O pieniądzach w życiu człowieka

  Grażyna Wąsowicz-Kiryło

  Czy kobiety potrzebują więcej pieniędzy niż mężczyźni? Dlaczego decyzje finansowe nie są perfekcyjnie racjonalne i czy ludzie są tego świadomi? Do czego służą pieniądze i dlaczego stanowią podłoże konfliktów? To tylko nieliczne z pytań, na które Czytelnik znajdzie odpowiedź w publikacji...

 • 89.00»79.90

  Psychologia rynku dla doradców finansowych

  Thorsten Hens, Kremena Bachmann

  Seria: PSYCHOLOGIA BIZNESU DLA MENEDŻERÓW. "Psychologia rynku dla doradców finansowych", poprzez zaprezentowanie praktycznych przykładów umożliwia doradcom finansowym poprawę jakości oferowanych przez nich usług, na każdym etapie procesu zarządzania bogactwem klientów. Polecamy!

 • 44.40

  Psychologia ryzyka

  Ari Kiev

  Założyciel funduszu hedgingowego SAC Capital Management Steve Cohen zatrudnił w latach dziewięćdziesiątych Ari Kieva, żeby pracował z jego traderami. Jak sam później napisał, dzięki programowi treningowemu stworzonego przez dr Kieva udało mu się zwiększyć aktywa zarządzanych funduszy z 25 milionów dolarów do 500 milionów dolarów.

 • 40.00»35.90

  Rozważny inwestor. Daj sobie radę

  Maciej Rogala

  Wielu z nas lokując pieniądze ponosi straty. Gdy korzystamy z oferty banku – zakładamy lokatę, wysokość oprocentowania czasami nie nadąża za wzrostem cen. Tracimy też wyjątkowe okazje inwestycyjne. Na giełdzie możemy również stracić część posiadanego kapitału. Tego boimy się najbardziej.

 • 25.90

  Rynek kapitałowy bez tajemnic

  redakcja naukowa Leszek Dziawgo

  Jak i w co inwestować?
  Co wybrać? Akcje? Obligacje? Giełdę?
  Fundusze inwestycyjne? Waluty?

 • 59.00»47.90

  Ryzyko inwestycyjne. Analiza polskiego rynku akcji

  Ewa Feder-Sempach

  Rynek giełdowy jest w ciągłym ruchu, a ruch cen jest źródłem ryzyka. Podejmowanie ryzyka daje nam szansę na stanie się bogatszymi. Dzięki tej książce można poznać: ryzyko inwestycyjne, miary ilościowe ryzyka, współczynniki beta na podstawie stóp zwrotu spółek z indeksu WIG20.

 • 30.90

  Ryzykować trzeba umieć. Inwestorzy od kuchni o Forexie i o giełdzie

  Narczewski, Polaczek, Kostecki, Boumengel, Mika, Kwiecień, Cazacu, Voigt, Jaroszek

  Nie rzucisz pracy. Nie zarobisz 1000% w miesiąc. Nie opanujesz rynku w 10 minut. Nie odkryjesz Świętego Graala Forexu. Nie staniesz się Georgem Sorosem. Tego wszystkiego nie zrobisz po przeczytaniu tej książki. Skorzystasz natomiast na wiedzy praktyków rynku, którzy w tej unikalnej pozycji dzielą się z Tobą swoim doświadczeniem

 • 39.90

  Sekrety giełdowych milionerów

  Dariusz Świerk

  Najważniejszą przyczyną tego, że ludzie nie odnoszą sukcesów na giełdzie, jest brak wiedzy. Nie tylko o sposobie inwestowania, ale o całej jego otoczce - psychologii najlepszych, tych, którzy odnieśli realny sukces.

 • "Spekulacja wahadłowa i transakcje jednodniowe" to ostatnia część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego.

 • 105.00»65.90

  Strategie inwestycyjne na każdą pogodę

  Bob Froehlich

  Autorem jest jeden z najbardziej szanowanych strategów inwestycyjnych naszych czasów, który dostrzega atrakcyjne możliwości inwestycyjne tam, gdzie inni nie potrafią ich zauważyć. Niniejsza książka jest nie tylko zbiorem trafnych prognoz dr. Froehlicha, lecz także swoistym przewodnikiem po rynkach...

 • Książka jest owocem niemalże 3 lat pracy autora z wytrawnymi ekspertami giełdowymi, w której 16 doświadczonych praktyków rynku, dzieli się swoją wiedzą. Praktyczną wiedzą giełdową na najwyższym poziomie. Poruszone zostały zagadnienia o różnym poziomie zaawansowania.

 • 83.00»57.40

  Superakcje

  Kenneth Fisher

  Kluczem do giełdowego sukcesu jest wykorzystanie sprawdzonych narzędzi analitycznych podkreśla Kenneth Fisher. Dzięki temu nie tylko można wytypować superspółkę, lecz także kupić jej akcje w najkorzystniejszym momencie.

 • 50.90

  Szkoła austriacka. Praktyka inwestowania

  Rahim Taghizadegan

  Pośród współczesnych teorii ekonomicznych, tą, która to dostrzegła najwyraźniej i aktywnie rozwija jest tzw. austriacka szkoła ekonomii. Austriacy, pod wpływem arcydzieł swych najważniejszych przedstawicieli, Carla Mengera oraz Ludwiga von Misesa dostrzegli w gospodarce człowieka.

 • 42.90

  Sztuka inwestowania w sztukę

  Krzysztof Borowski

  Książka przybliża Czytelnikowi czynniki mające wpływ na cenę inwestycji alternatywnych oraz uzmysławia, w którym segmencie rynku sztuki można było dotychczas zarobić najwięcej.

 • Kryzys finansowy z końcówki pierwszej dekady nowego wieku nie przebrzmiał jeszcze na dobre, a wciąż nie ma pełnej zgody co do jego natury i przyczyn oraz właściwych sposobów wychodzenia na prostą.

 • 69.00»53.90

  TRADER VIC. METODY MISTRZA WALL STREET

  Victor Sperandeo

  KOŃCÓWKA NAKŁADU. OBWOLUTY MOGĄ NOSIĆ ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA

  Książka napisana na podstawie doświadczeń słynnego tradera.  Wychodząc od trzech zasad - ochrony kapitału, systematycznego osiągania zysków i dążenia do ich maksymalizacji - szczegółowo wylicza wszystkie elementy niezbędne do zrozumienia rynku i konsekwentnego działania w zgodzie z własną wiedzą.

 • 26.90

  To boli!

  Paul Knott

  Obudź się zanim stracisz wszystkie swoje pieniądze. Otaczający nas system finansowy jest tak skomplikowany, że coraz mniej z niego rozumiemy.

 • Trader Vic II
  63.00»50.00

  Trader VIC II. Zasady profesjonalnej spekulacji

  Victor Sperandeo

  Kierowanie się stałymi zasadami jest w grze giełdowej elementarnym warunkiem sukcesu. Podstawy wiedzy na temat zasad niezbędnych spekulantom i inwestorom, omówienie głównych pojęć i narzędzi służących podejmowaniu decyzji Victor Sperandeo zawarł w książce Trader Vic. Metody mistrza...

 • 44.90»39.90

  Twój mózg, twoje pieniądze

  Jason Zweig

  CO SIĘ DZIEJE W MÓZGU, KIEDY MYŚLIMY O PIENIĄDZACH? Otóż całkiem dużo. Nie wszystko, co się dzieje, ma jednak korzystny wpływ na stan naszych finansów. W Twój mózg, twoje pieniądze Jason Zweig wyjaśnia, dlaczego mądrzy ludzie podejmują głupie decyzje finansowe oraz co mogą...

 • 64.90

  Uniwersalne zasady spekulacji

  Brent Penfold

  Brent Penfold - australijski trader działajacy między innymi na rynkach kontraktów terminowych postanowił opisać pełny proces podejmowania decyzji przez skutecznych traderów.

 • 38.90

  W transie inwestowania

  Mark Douglas

  Myśl jak inwestor

  Jak skutecznie inwestować? Czy można kupić niezawodną strategię inwestycyjną? Dlaczego regularne sukcesy odnosi tylko niewielki odsetek inwestorów? Jak to zrobić, żeby zarobić?

 • 48.90

  Walc wiedeński na Wall Street

  Mark Skousen

  Od Autora:

  Mówiąc w skrócie, postrzegam giełdę jako taniec, w którym nieskrępowany ruch tancerzy (kupujących i sprzedających) na parkiecie przebiega według określonych wzorów i reguł,

 • Wiele z przedstawionych w niej zasad, aforyzmów i maksym, to wiedza mogąca służyć zarabianiu pieniędzy

 • 43.90

  Warren Buffett o biznesie

  Richard J. Connors

  Nazwisko Warrena Buffetta jest w świecie biznesu równoznaczne z sukcesem i pomyślnością. Wiele książek opisuje strategię inwestowania Buffetta, zarazem doradzając, jak każdy może inwestować tak jak on - jednak to nie jest jeszcze jedna książka na ten temat. Książka nie opisuje Buffetta jako inwestora, ale jako skutecznego menedżera, omawiając przy tym jego biznesowe zasady i praktyki.

 • 54.00»45.90

  Wielowymiarowe metody statystyczne w analizie ryzyka inwestycyjnego

  Redakcja naukowa Grażyna Trzpiot

  Autorzy książki koncentrują swoją uwagę na wielowymiarowym opisie, pomiarze oraz analizie czynników ryzyka, wskazując na użyteczność nowoczesnych wielowymiarowych metod statystycznych. Omówili zastosowanie wybranych wielowymiarowych metod statystycznych do oceny ryzyka inwestycyjnego...

 • 64.90

  Wspomnienia gracza giełdowego

  Edwin Lefevre, Jon Markman (komentarze), Paul Tudor Jones (przedmowa)

  "Wspomnienia gracza giełdowego" to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów - Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiąca zarobił dziesięć milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych i mimo upływu lat nie straciły na wartości. Co więcej, wiele elementów opisywanych w książce zaskakuje świeżością.

 • 99.90

  Wycena spółek z WIG30

  Redakcja naukowa Marek Panfil, Andrzej Szablewski

  Książka "Wycena spółek z WIG30" stanowi kontynuację i uzupełnienie poprzednich publikacji wydanych przez Poltext (Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki oraz Dylematy wyceny przedsiębiorstwa). Tym razem przedmiotem analizy jest wycena kilkunastu największych spółek giełdowych notowanych na GPW w Warszawie, takich jak: Bogdanka, JSW, TVN, KGHM Polska Miedź, PKO BP, Pekao, PKN Orlen, czy PZU. Jest to pierwsza publikacja tego typu na rynku polskim.

 • KOŃCÓWKA NAKŁADU. OBWOLUTY MOGĄ NOSIĆ ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA

   

  Dr Alexander Elder uczy strategii inwestowania giełdowego, które pozwolą czytelnikowi wejść na rynek ze spokojem i wyjść z niego z zyskiem. Ta niezwykle przydatna książka dostarcza niezbędnej wiedzy i zapewnia większe możliwości osiągnięcia sukcesu, oferuje bowiem fachowe wskazówki, opis sprawdzonych metod inwestowania i coś naprawdę wyjątkowego - wizytę w gabinecie inwestorskim samego autora. Zdradza on przebieg kilku prawdziwych operacji i sposoby otwierania i zamykania pozycji, które ilustrują najważniejsze koncepcje tej książki.

 • 69.90»48.90

  Zwykłe akcje, niezwykłe zyski oraz inne dzieła

  Philip A. Fisher

  Po przeczytaniu Zwykłych akcji, niezwykłych zysków próbowałem skontaktować się z Philem Fisherem. Kiedy go w końcu spotkałem, zrobił na mnie równie silne wrażenie, jak wcześniej jego pomysły. Korzystanie z technik proponowanych przez Phila umożliwia dogłębne zrozumienie zasad...

 • Nie każdy rodzi się "day traderem". Książka odpowiada na pytanie, jak nim zostać i odnieść sukces na giełdzie. Autor dzieli się swą wiedzą, którą zdobył w ciągu 25 lat aktywnej gry giełdowej. Autor koncentruje się na kontraktach terminowych i podkreśla, że choć wszystkie przykłady pochodzą...

 • 58.00»44.90

  Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów

  Charles Mackay

  Absolutna klasyka i najczęściej wznawiana książka dotycząca inwestowania. Wspaniała i niezwykle barwna opowieść o gorączkach spekulacyjnych, jakie wydarzyły się w XVII i XVIII wieku w Holandii, Francji i Anglii. Holenderska tulipanomania, w czasie której cebulki tych kwiatów cenione były wyżej...

 • Książka napisana przez światowej sławy inwestora, której zadaniem jest służyć pomocą graczom giełdowym, ekonomistom, analitykom rynku i studentom. Autor dzieli się z czytelnikiem własnymi doświadczeniami i wiedzą.

 • 62.00»42.90

  Wewnętrzna gra

  Robert Koppel, Howard Abell

  Po raz pierwszy pojawia się książka, która pokazuje w jaki sposób opanować psychologiczne umiejętności niezbędne dla odniesienia sukcesu inwestycyjnego. Inne książki jedynie opisują problemy, natomiast Wewnętrzna gra oferuje ich rozwiązania. Dzięki konkretnym przykładom oraz rozmowom...

 • Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta - Van K. Tharp. Klasyka książki o giełdzie

  Książka o budowaniu systemów transakcyjnych. Pokazuje, jak należy prowadzić skuteczną grę miedzy dwoma trudnymi do opanowania żywiołami - naszymi emocjami i rynkiem. Jeden z  jej czytelników napisał: "Być może Święty Graal jest nieosiągalny, ale Van Tharp zbliżył się do niego na tyle, ile to możliwe".

 • Niniejszy przewodnik skierowany jest zarówno do wytrawnych inwestorów, jak i do nowicjuszy w tej dziedzinie. Klarownie wyjaśnia wszystkie główne aspekty inwestowania. W sposób dostępny i zrozumiały opisuje strategie gwarantujące największy sukces, przewiduje rentowne inwestycje najbliższej przyszłości...

 • 89.00»58.90

  Systemy transakcyjne. Sekrety mistrzów

  Joe Krutsinger

  OSTATNI EGZEMPLARZ. LEKKO USZKODZONA OKŁADKA.

  W książce tej autor stawia profesjonalnym graczom pytania dotyczące systemów transakcyjnych, które pozwoliły im pokonać rynek. Rozmówcy autora to ludzie, którzy od wielu lat są zawodowymi graczami na rynkach terminowych, walutowych, akcji, opcji i obligacji. Co rzadko się zdarza, zdecydowali się...

 • 34.65»31.90

  Jak to robi Warren Buffett

  James Pardoe

  Proste zasady Warrena E. Buffetta zapewniające inwestorowi długoterminowe powodzenie. Tysiąc dolarów zainwestowanych w akcje Berkshire Hathaway Warrena E. Buffetta w 1965 roku byłyby dziś warte w przybliżeniu 5 milionów dolarów! Buffett nie zawdzięcza tego zadziwiającego sukcesu stosowaniu...

 • 69.00»49.90

  Inteligentny inwestor

  Benjamin Graham

  Klasyczny tekst z adnotacjami uwspółcześniającymi ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego” – które chroni inwestorów...

 • 74.00»50.90

  Złudzenia inwestora

  Martin S. Fridson

  Każdego roku ukazuje się mnóstwo książek o akcjach i obligacjach. Nikt prawie nie wzbogaca się, stosując opisywane w nich "sprawdzone metody", a mimo to nie słabnie wszechobecny potok porad inwestycyjnych. Z pewnością czytelnicy wspomnianych książek muszą zauważać, że nie udaje się im zdobyć...

 • Niemal każdy z inwestorów zetknął się z maksymami wygłaszanymi na temat giełdy i zachowań rynku. "Kupuj, kiedy na ulicach płynie krew", "Dobre firmy skupują własne akcje", "Kupuj wysoko, sprzedawaj jeszcze wyżej", "Kupuj w poniedziałek, sprzedawaj w piątek", "Ograniczaj straty, a zyskom...

 • 63.00»44.90

  Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych

  Charles P. Kindleberger

  Ekonomiści wierzą, ze rynki finansowe są terenem działania racjonalnych inwestorów reagujących w rozsądny sposób na wszystkie publicznie dostępne informacje. Historyk ekonomii zauważa jednak, że czasem rynki te podlegają zachowaniom stadnym - zachowaniom na tyle irracjonalnym, że można...

 • 68.00»64.90

  Wszystko o funduszach powierniczych

  Alan Lavine

  Książka jest przystępnym przewodnikiem po świecie funduszy powierniczych. Inwestor znajdzie tu omówienie problematyki funduszy wspólnego inwestowania, będących jedną z najpopularniejszych na świecie metod oszczędzania. Informacje o tym, czym są, co oferują i jakie ryzyko niosą...

 • Sprzedawałem obligacje na Wall Street i w Londynie. Dzięki pracy u boku traderów w Salomon Brothers znalazłem się w centrum jednego z tych wydarzeń, które umożliwiają zdefiniowanie naszego stulecia. Traderzy to mistrzowie szybkiego zysku, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat często ...

 • W sprzedaży jest nowe wydanie tego tytułu, zapraszamy: Błądząc po Wall Street

  Jedna z najbardziej znanych książek o inwestowaniu na giełdzie. Nieustannie wznawiana i aktualizowana, pozostaje klasycznym wykładem teorii efektywności rynku. Według Malkiela ruchy cen na giełdzie są całkowicie losowe i nie dają się prognozować, a w aktualnym kursie odzwierciedlone są...

 • Każdy gracz giełdowy musi nauczyć się obserwować samego siebie, by dowiedzieć się, w jaki sposób jego osobowość wpływa na jego decyzje inwestycyjne. Być może są osobowości, które gwarantują sukces, być może są takie, które skazują na przegraną. Jednak giełdowa kariera większości z nas...

 • 125.00»88.90

  Psychologia rynków finansowych

  Tony Plummer

  Psychologia rynków finansowych Tony Plummera jest na tle wielu prac poświeconych analizie technicznej książką szczególną, bowiem Autor stara się w niej odpowiedzieć nie tylko na pytanie "jak", ale przede wszystkim "dlaczego" analiza techniczna sprawdza się w praktyce. Znajdujemy tu...

 • 39.90»29.90

  Mała książeczka, która nadal podbija rynek

  Joel Greenblatt

  Fundamentalna formuła inwestowania w akcje

  W 2005 roku Joel Greenblatt opublikował książkę, która została już uznana za pozycję klasyczną w literaturze finansowej.

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl