Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Merton Miller o instrumentach pochodnych

Merton Miller

59.00
51.90
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Merton Miller o instrumentach pochodnych
Autor:
Merton Miller
Wydawnictwo:
K.E.Liber
Wydanie:
1999
Oprawa:
twarda z obwolutą
Stron:
194
ISBN:
83-88170-03-1

Książka "Merton Miller o instrumentach pochodnych" jest niezwykle rzadką okazją spojrzenia na rynek instrumentów pochodnych oczami jednego z największych autorytetów finansowych naszych czasów. Prezentuje ona, w bardzo przystępny sposób, czym są instrumenty pochodne, jakie skutki wywołało ich pojawienie się i spowodowane przypuszczalnie przez nie szkody.

Pomimo tego, że nadzór giełdowy i media patrzą nieprzychylnym okiem na instrumenty pochodne, są one bardzo cenione przez wielu praktyków, analityków i naukowców, zwłaszcza laureata nagrody Nobla Mertona Millera. Miller jest szczególnie znany z powodu jego częstych wystąpień w obronie instrumentów pochodnych - zawsze pełnych humoru i dobrego stylu - podkreślających ich rolę w ustaleniu prawidłowej ceny, zarządzaniu ryzykiem i dopasowaniu poziomu ponoszonego ryzyka do poziomu pożądanego zysku.

"Merton Miller o instrumentach pochodnych" zawiera zbiór jego przemyśleń i wypowiedzi na temat wielu gorących obecnie spraw. Czy stanów to problem, iż wiele organizacji straciło pieniądze na instrumentach pochodnych? Jego odpowiedź brzmi: Niektóre organizacje zawsze znajdą sposób na poniesienie straty. Nie wierzy też żeby w tej sprawie pomogły jakiekolwiek ostrzejsze regulacje. Trafnie zauważa, iż banki straciły więcej pieniędzy na nieruchomościach niż kiedykolwiek uda im się stracić na instrumentach pochodnych.

Książka zawiera dwadzieścia dwa rozdziały mówiące o bardzo kontrowersyjnych sprawach. Przykładowo rozdział drugi 'Ostatnie "katastrofy" na rynku instrumentów pochodnych: Ocena strat' przybliża nam przypadki Procter & Gamble, Orange County l Baringsa. Rozdział szósty 'Regulacje rynków finansowych od środka' pokazuje na czym polega gra wewnątrz, używając do tego doskonalej analogii do sportu. Ukazuje jak bardzo różni się obraz tej rzeczywistej gry od tej widzianej przez widza. Rozdział dwudziesty 'Japońsko - amerykańskie stosunki handlowe: Czy Rambo pokona Godzillę?' w zwięzły sposób prezentuje naturę japońsko-amerykańskich stosunków handlowych. Natomiast w rozdziale dziesiątym' Zysk i ryzyko związane z kontraktami futures: Chicagowski punkt widzenia' podkreśla rolę, jaką instrumenty pochodne grają w zabezpieczaniu się przed ryzykiem.

Czytelnik będzie miał również okazję zapoznać się z systemami zarządzania przedsiębiorstwami w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w porównaniu do systemów panujących w Japonii i Niemczech. W ostatniej części książki Pytania, które często mi zadawano Miller prezentuje swoje poglądy na szeroką gamę tematów dotyczących takich spraw jak przyszłość Chin i czego nauczył nas krach giełdowy z 1987 roku.

W przeciwieństwie do powszechnie panującego poglądu instrumenty pochodne wcale nie uczyniły świata finansów bardziej ryzykownym. On stał się bardziej bezpieczny. To właśnie jest powodem tek szybkiego wzrostu rynku kontraktów futures. Merton Miller pokazuje, że obecnie firmy mogą, dzięki instrumentom pochodnym, efektywnie zarządzać różnymi rodzajami ryzyka, które gnębiły je przez dekady, jeśli nie przez wieki.


Znani o książce:

„Doskonały Merton Miller. Potrafi perfekcyjnie pisać i przekazywać wiadomości nie tylko na temat instrumentów pochodnych, ale każdy temat związany z rynkami finansowymi. Książka ta nie jest ciężko strawnym akademickim tomem. Jest to raczej zbiór doprawdy interesujących, analitycznych esejów na temat bardzo ważnych zagadnień finansowych. Jednym słowem wspaniała lektura."

Hans R. Sfoff
Profesor Finansów i dyrektor Centrum Badań
nad Rynkami Finansowymi,
Vanderblit University

„Książka ta zawiera wszystkie najważniejsze efekty pracy Mertona Millera nad rynkami instrumentów pochodnych. Merton, będąc jednym z najbardziej kreatywnych i analitycznych umysłów naszych czasów, jest świetnym pisarzem. Ta książka powinna być przeczytana przez każdego poważnie zainteresowanego rynkami instrumentów pochodnych."

Rick Kilcollin
Prezydent i dyrektor Chicago Mercantile Exchange

„Miller jest jednym z najbardziej zrozumiałych myślicieli naszych czasów. Przedstawia w bardzo prosty, przejrzysty i zarazem dowcipny sposób bardzo ważne i skomplikowane tematy. Książkę tę czyta się z przyjemnością."

Kenneth R. French
Profesor Zarządzania i Finansów
Yale University School of Management

„Niektórzy z nas pracują na rynkach finansowych, inni je obserwują, Merton Miller je rozumie. Książka ta pokazuje, że profesor Miller jest niezastąpiony w wyjaśnianiu wszelkich nieporozumień i zawsze dociera do sedna sprawy."


Charles W. Smithson Dyrektor CIBC WoodGundy

„Jestem wdzięczny Mertonowi Millerowi za to, że jeszcze raz przedstawił jak w rzeczywistości wygląda sprawa instrumentów pochodnych. Ze swoją wrodzoną błyskotliwością Merton rozwiewa wszelkie mgły niezrozumienia ćmiące prawdziwe oblicze instrumentów pochodnych -pożądanych i potrzebnych narzędzi zarządzania ryzykiem."

Jack Sandner
Przewodniczący Chicago
Mercantile Exchange


O autorze:

Merton H. Miller został nagrodzony w 1990 roku nagrodą Nobla za jego pionierską pracę w dziedzinie finansów przedsiębiorstw. Jest honorowym profesorem University of Chicago Graduate School of Business l byt przewodniczącym Amerykańskiego Towarzystwa Finansowego. Obecnie jest dyrektorem Chicago Mercantile Exchange, Gtobex'u i kilku. instytucji finansowych. Pisuje bardzo często do Wall Street Journal, jest współautorem Theory of Finance i autorem Financial lnnovations and Market Volatility.
Zapraszamy do zakupu w naszej księgarni inwestora. Szybka wysyłka, konkurencyjne ceny!.

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl