Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Linie Uskoku. Ukryte rysy, które wciąż zagrażają światowej gospodarce

Raghuram G. Rajan

44.40
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Linie Uskoku. Ukryte rysy, które wciąż zagrażają światowej gospodarce
Autor:
Raghuram G. Rajan
Wydawnictwo:
Kurhaus Publishing
Wydanie:
2012
Oprawa:
miękka
Stron:
398
ISBN:
9788393578009

"Linie Uskoku" Raghurama G. Rajana to jedna z najlepszych analiz makroekonomicznych ostatnich lat, w której syntetycznie zebrana teoria i świetnie opisane wydarzenia łączą się z bogatą wiedzą ekonomiczną autora. Rajan przekonuje, że napięcia polityczne, ujemne bilanse handlowe w krajach wychodzących z pewnych modeli wzrostu oraz fakt, iż na świecie różne systemy rynkowe stykają się, by finansować deficyty, to czynniki, które niczym geologiczne rysy tektoniczne powodują czasem trzęsienia ziemi. Ciekawa metafora, barwny język i błyskotliwość wywodu zagwarantowały "Liniom uskoku" tytuł najlepszej ksiżążki ekonomicznej 2010 roku Financial Times.

Autor:

Raghuram G. Rajan
(ur. 1963). Amerykański hinduskiego pochodzenia. W 1991 roku obronił doktorat w Instytucie Technologii w Massachusetts (MIT). W latach 2003-2007 główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Obecnie wykłada finanse w Szkole Biznesu Bootha przy Uniwersytecie Chicagowskim. Od sierpnia 2012 roku jest też głównym doradcą gospodarczym rządu Republiki Indii. Autor wielu publikacji naukowych i komentarzy prasowych, uznany przez tygodnik The Economist za autora najważniejszych koncepcji dotyczących pokryzysowej gospodarki światowej.

Recenzje:

"Poważna książka, która otrzeźwia. W czasach, kiedy trzeźwość jest prawdziwą cnotą."
The Financial Times

"Co zrobić, by znowu się nie pomylić? Dziś - po doświadczeniach kryzysu - świat ma pokusę nadmiaru regulacji. Rajan nie ma złudzeń, że istnieją jakieś cudowne rozwiązania. Jak na wykładowcą w Chicago przystało, wierzy w mądrość i wolność ludzi, walczy ze stereotypami, opowiada się za konkurencją i wolnym, odpowiedzialnym rynkiem. To propozycje powrotu do korzeni starego, uczciwego kapitalizmu."
Krzysztof Bień, redaktor naczelny portalu Obserwator Finansowy

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl