Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Inteligencja ryzyka. Jak nauczyć się zarządzania niewiadomym

David Apgar

49.00
39.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka w 24h
masz pytania?
Tytuł:
Inteligencja ryzyka. Jak nauczyć się zarządzania niewiadomym
Autor:
David Apgar
Wydawnictwo:
Onepress
Wydanie:
2008
Oprawa:
twarda
Stron:
296
ISBN:
978-83-246-0919-2

Kto ryzykuje, ten zyskuje

  • Poznaj różne rodzaje zagrożeń i naucz się nimi zarządzać
  • Oszacuj swój poziom inteligencji ryzyka
  • Przeprowadź audyt strategii
  • Ukształtuj profil ryzyka własnej organizacji

Ryzyko towarzyszy Ci w każdym momencie życia, tak prywatnego, jak i zawodowego. Czy potrafisz bez mrugnięcia okiem podjąć najbardziej korzystną decyzję? W jaki sposób oceniasz zagrożenia rynkowe i strategiczne, na które narażone może być Twoja organizacja? Jakie rodzaje ryzyka potrafisz zdefiniować i -- co najbardziej istotne -- czy posiadasz wiedzę o instrumentach ich niwelowania?

Czy wiesz już, jakie jest Twoje "IQ ryzyka"? Ta niezwykła i nowatorska pozycja pt. Inteligencja ryzyka. Jak nauczyć się zarządzania niewiadomym pomoże Ci zdobyć kolejne umiejętności przybliżające Cię do ideału skutecznego menadżera. Ryzyko przedsiębiorstwa to nie tylko sytuacja finansowa. Wreszcie masz szansę dowiedzieć się w jaki sposób rozpoznawać ryzyko operacyjne, społeczne, technologiczne, prawne, biznesowe oraz jak sobie z nim biegle radzić. Nie czekaj aż ktoś inny podejmie decyzję. Dowiedz się, czym jest inteligencji ryzyka i zacznij podważać stare mity oraz poznawać praktyczne reguły, które pomogą Ci zdobywać informacje na temat ryzyka lepiej i szybciej niż konkurenci. Przystępna i jednocześnie przenikliwa analiza Davida Apgara jest wyczerpującym podręcznikiem na temat właściwego podejścia do zagrożeń Twojej firmy i sposobów opracowywania strategii niwelujących.

Zacznij od czterech reguł analizy ryzyka:

  • Zidentyfikuj ryzyko, które można poznać.
  • Określ ryzyko, które potrafisz zrozumieć najlepiej i najszybciej.
  • Zaplanuj realizację ryzykownych przedsięwzięć w taki sposób, by tworzyły one logiczny ciąg, który pozwoli Ci w efektywny sposób zdobywać i wykorzystywać wiedzę o nowych zagrożeniach.
  • Dbaj o sieci kontaktów i powiązań z partnerami, dzięki którym będziesz w stanie poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami ryzyka.

I nie popełniaj już więcej błędów swoich konkurentów, którzy kierują się jedynie konwencjonalna wiedzą na temat ryzyka!


"W tej niezwykłej, porywającej książce David Apgar radykalnie zmienia nasze poglądy na temat tego, jak zarządzać ryzykiem. Ta książka powinna stać się częścią podręcznej biblioteki każdego przedsiębiorcy."
Horace Romano Harré,
Distingushed Research Professor, Uniwersytet Georgetown

 

Recenzje

Pozycja z dziedziny zarządzania. David Apgar zapewnia, iż pozwala ona zdobyć kolejne umiejętności w tym zakresie i zbliżyć się do ideału skutecznego menedżera. Uczy, jak bez pomocy sztabu doradców rozpoznawać nie tylko ryzyko operacyjne, ale także społeczne, prawne, biznesowe oraz jak z nimi sobie radzić. Ukuto dość interesującą definicję inteligencji ryzyka, której posiadanie ponoć ma pomóc w lepszym radzeniu sobie z konkurencją.

BANK (2008-10-27)

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl