Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Recenzja wspomnienia gracza giełdowego - 21.12.2012

Jesse Livermoore działał na rynkach akcji tudzież towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiaca zarobił dziesiątka milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych. Jesse był samoukiem giełdowym, nie puder żadnego formalnego wykształcenia. Mimo tego po zakończeniu kairery spekulanta napisał książkę wspomnienia gracza giełdowego. Na bank podczas gdy zarobił miliony, stał się głośny, wielu finansistów, maklerów zaś doradców, i oraz dziennikarzy, zaczęło kierować uwagę na jego wypowiedzi oraz działania. Panorama działa podczas gdy optymalny magnes.

 

Zrecenzujmy książkę tego wybitnego samouka, która spisał swojej wspomnienia. Pozycja bibliograficzna "Wspomnienia gracza giełdowego" napisana z wykorzystaniem Edwina Lefevre to fabularyzowana opis żywota jednego spośród największych inwestorów giełdowych wszech czasów, Jesse Livermore'a. Wydana po niepowodzenie pierwszy w 1923 roku, do dziś jest aktualna. Ponadczasowość a zaleta tej pozycji wynika spośród faktu, iż bez względu na owo, azaliż rynki finansowe zorganizowane są w formie elektronicznych systemów notowań, czy podobnie kursy zapisywane są na tablicy w ciągu pomocą kredy, jedna kwestia nie zmieniła się w ciągu całego wieku. Jest nią umysł graczy - administracja się emocjami natomiast próby manipulowania rynkiem tudzież tzw. insiding (uprzywilejowany, tajny admitancja do informacji). Duża wolumen pouczających natomiast notorycznie zabawnych sytuacji sprawia, iż książka Wpomnienia gracza giełdowego jest także pasjonującą lekturą, kiedy a poradnikiem spekulanta, godnym polecenia wszystkim osobom interesującym się tematyką giełdy.

 

Jack Schwager w swoich wywiadach ze słynnymi graczami giełdowymi pisze, iż dla wielu z nich, lektura Edwina Lefèvre to główne żródło wiedzy o rynku i zachowaniach spekulantów. Najnowsze odsłona książki Wspomnienia gracza giełdowego zostało wzbogacone o komentarze Jona Markmana, który przybliża atmosferę tamtych czasów z racji wycinkom prasowym, opisom najważniejszych postaci (między innymi: Bernard Baruch, Jay Gould, James Fisk Jr.) , tła historycznego. Powoduje to, że przenosimy się aż do realiów początku ubiegłego wieku na giełdzie. Książka wspomniania gracza giełdowego wydana często wUSA oraz Wielkiej Brytanii u dołu tytułem "Reminiscences of i Stock Operator".

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl