Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Książki o giełdzie - dlaczego warto czytać - 7.05.2012 r.

Gra na giełdzie jest bardzo ryzykownym, a zarazem opłacalnym zajęciem. Wymaga odpowiednich umiejętności, wyczucia rynku i szczęścia. Pierwszy warunek jest najłatwiejszy do spełnienia, gdyż zależy tylko od nas samych. Kolejny to nabyta umiejętność, choć też w pewien sposób zależna jest od nas. Szczęście jest jedną wielką niewiadomą. Natomiast jeżeli spełniamy te dwa najtrudniejsze warunki, to nabycie wiedzy na temat działania i idei samej giełdy, nie będzie dla nas trudne. Wystarczy przeczytać kilka albo kilkanaście książek  o giełdzie, przyjrzeć się pracy i gry na giełdzie. Następnie podjąć działanie i czekać na wyniki.

 

Książki o giełdzie to baza wszelkich tytułów, które gromadzą wiedzę i informacje na ten temat. W bibliotekach możemy znaleźć książki o giełdzie w działach: finanse, ekonomia, prawa rynku, choć te bardziej specjalistyczne, mogą posiadać cały dział poświęcony giełdzie. Jeżeli chcemy podjąć pracę, jako makler giełdowy lub chcemy zacząć grać na giełdzie czy też wypuścić akcje to obowiązkowo potrzebujemy przeczytać choćby kilku tytułów, które pomogą nam poukładać wiedzę. Książki o giełdzie, a konkretne tytuły najlepiej wyszukać w Internecie. W księgarniach akademickich na pewno znajdziemy tematy, które nas zainteresują, ponad to, z komentarzami fachowców. Książki o giełdzie są również rozumiane w szerokim zakresie tematycznym. Znajdziemy tutaj, książki o finansach publicznych, ekonomii, rynku czy obrotem pieniądza. W księgarniach najlepiej zapytać się o książki o giełdzie, jeżeli nie szukamy nic konkretnego. Sprzedawca powinien nam doradzić i pomóc znaleźć publikacje. Jeżeli już nabędziemy podstawową wiedzę na ogólne tematy dotyczące rynku, inwestycji i samej giełdy, to musimy nabyć jeszcze praktyczne umiejętności, które są o wiele ważniejsze niż wiedza. Najlepiej przez jakiś czas pełnić rolę obserwatora i sprawdzić czy nasze przypuszczenia są słuszne. Potem możemy już, ryzykować i podjąć się gry na giełdzie.

 

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl