Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Kontrakty terminowe i opcje John Hull - 19.08.2012

Jeżeli jesteśmy zainteresowani poszerzeniem wiedzy z zakresu ekonomii, rynków terminowych, inwestycji, to warto do swojego księgozbioru dołączyć Kontrakty terminowe i opcje Hull. Książka Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull jest publikacją skierowaną do studentów kierunków ekonomicznych, zarządzania, finansów oraz specjalistów, którzy zajmują się w swojej karierze zawodowej, doradztwem inwestycyjnym, ubezpieczeniami. Oczywiście, jeżeli interesują nas wyszczególnione poniżej pojęcia i tematy, to również można sięgnąć do tej książki, gdyż jest w miarę jasno i przejrzyście opisana. Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie autorstwa: John Hull omawia w szczególności ogólne zasady i idee działania rynków terminowych, wyjaśnia gdzie znajdują swoje zastosowanie, określa sposoby i funkcjonowania kontraktów forward i futures, wykorzystywanie kontraktów futures w transakcjach zabezpieczających, transakcje swapowe, strategie opcyjne, sposoby wyceny opcji w tym, model dwumianowy i model Blacka-Scholesa oraz techniki ubezpieczania portfela. Co jest jedną z ważniejszych kwestii, gdyż jest bardzo często wykorzystywana w różnego rodzaju inwestycjach obarczonych ryzykiem czy grze na giełdzie. „Kontrakty terminowe Hull” jest wydaniem akademickim, przeznaczonym dla studentów, ale nie tylko. Jeżeli te zagadnienia są nam bliskie i chcemy nabyć wiedze w zakresie tych pojęć, to warto nabyć Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie autorstwa: John Hull i ją przestudiować. Co więcej, po każdym dziale, zamieszczone są pytania i zadania sprawdzające stopień opanowania materiału oraz jak zrozumieliśmy dane pojęcia. Dzięki temu rozwiązaniu książka Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull będzie bardzo pomocna zarówno dla wykładowców, jak i studentów, którzy zechcą samodzielnie nabyć wiedzę z zakresu rynków terminowych. Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie i opcje to najbardziej popularne pojęcia, które naświetlą problematykę rynków terminowych, które coraz bardziej nabierają coraz większego znaczenia w świecie inwestycji, obrotem pieniądza czy też w całej gospodarce. Zachęcamy zatem do jej wnikliwej lektury.

 

Książka Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, profesora Zarządzania Ryzykiem i Instrumentów Pochodnych na Uniwersytecie w Toronto, to ciekawa pozycja dla każdego, kto interesuje się derywatami. Przede wszystkim książka „Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie Hull” jest skierowana do graczy i uczestników giełdowych, profesjonalnych doradców finansowych i maklerów giełdowych. Oczywiście, Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, jest wydaniem akademickim, bezpośrednio przeznaczona dla studentów ekonomii i praktyków. Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie autorstwa: John Hull jest jedną z najbardziej popularnych pozycji wprowadzających, w problematykę transakcji i rynków terminowych. Ten temat jest coraz ważniejszych w dzisiejszym świecie inwestycji i mechanizmów giełdowych, również w Polsce, po transformacji rynkowej nazywane wręcz standardem dla praktyków rynkowych. Treść w „Kontrakty terminowe Hull”, autor podzielił na dwie działy - związaną z kontraktami terminowymi i opcjami. Ponad to, jest tu obok jasno wyjaśnionej teorii, miejsce na praktykę w postaci pytań i podsumowań po każdym dziale, również liczne wskazówki i przykłady z pracy doradcy finansowego i inwestora. W Kontrakty terminowe i opcje: wprowadzenie autorstwa: John Hull, w sposób jasny i precyzyjny streścił ogólne zasady działania rynków terminowych, szczegółowo opisał sposoby konstruowania i funkcjonowania kontraktów forward i futures oraz opcji, transakcje swap, sposoby wyceny kontraktów i opcji (model dwumianowy i model Blacka-Scholesa) oraz możliwości zabezpieczeń portfelowych z wykorzystaniem kontraktów futures i opcji (hedging). Dzięki wskazówką i poradom, książka ta, jest istotnym i pomocnym podręcznikiem. Vademecum dla tych, którzy chcą samodzielnie poznać omawiane tu zagadnienia oraz wykorzystać je w praktyce dla własnych korzyści. Publikacja ta, jest przydatna dla osób, które inwestują swoje środki, a nie zamrażają oszczędności. Książka, z którą warto się zapoznać i zrozumieć, chcąc być na bieżąco i z powodzeniem wykorzystywać reguły rządzące rynkiem derywatów, po to aby najszybciej i w sposób najmniej ryzykowny, osiągnąć zysk.

 

Co nam mówią pojęcia: rynki terminowe, kontrakty forward i futures, wykorzystywanie kontraktów futures w transakcjach zabezpieczających, transakcje swapowe, strategie opcyjne, sposoby wyceny opcji w tym, model dwumianowy i model Blacka-Scholesa oraz techniki ubezpieczania portfela, opcje (hedging)? Większości z nas, nic te pojęcia nie mówią. Ekonomia, bo do tej gałęzi należą wymienione zagadnienia, jest dziedziną, która ulega ciągłym zmianom, ale jest też coraz bardziej popularna. Polska po transformacji rynkowej, wkracza dopiero w sferę finansów i gospodarki pieniądza, obrotem papierów wartościowych i gry na giełdzie. Jeżeli chcemy zapoznać się z tym tematem lub ze względu na kierunek studiów czy rodzaj pracy, musimy nabyć taką wiedzę, to warto zajrzeć do Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, znanego kanadyjskiego profesora, wykładającego w Toronto. Książka „Kontrakty terminowe Hull”, porusza kwestie zastosowania i idei rynków terminowych, mechanizmów i technik ubezpieczania portfela, co coraz częściej jest stosowane i potrzebne przy różnego rodzaju inwestycjach i zakupach. W Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, zagadnienia są pogrupowane w działy, dzięki czemu łatwiej podzielić sobie lekturę i wchłanianą wiedze, uporządkować ją według pojęć i schematów. Ponad to, „Kontrakty terminowe Hull”, łączą umiejętnie zagadnienia teoretyczne z praktycznymi ćwiczeniami i poradami. Teoria jest okraszona praktycznymi poradami i opisami sytuacji. Ponad to, w Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, każdy rozdział jest zakończony pytaniami i zadaniami, które pokażą nam, ile zapamiętaliśmy i jak zrozumieliśmy poszczególne kwestie. „Kontrakty terminowe Hull”, są uznanym podręcznikiem akademicki, gdyż w przystępny sposób obrazuje zawiłe pojęcia związane z sposobami wyceny kontraktów czy opcji, jasno objaśnia pojęcia. Dodatkowo, „Kontrakty terminowe Hull”, służą praktycznymi poradami, które docenią maklerzy i doradcy finansowi oraz osoby zajmujące się zawodowo inwestycjami i zabezpieczeniami inwestycji.

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl