Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Kontrakty terminowe i opcje - Hull - 29.12.2012

Dziś omówimy jedną z najważniejszcyh książek o giełdzie i inwestowaniu. Pozycja polecana jest tak dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów, graczy i spekulantów giełdowycy. Mowa o Kontraktach terminowych i opcjach Johna Hulla. Co nam mówią pojęcia: rynki terminowe, kontrakty forward i futures, wykorzystywanie kontraktów futures w transakcjach zabezpieczających, transakcje swapowe, strategie opcyjne, sposoby wyceny opcji w tym, model dwumianowy i model Blacka-Scholesa oraz techniki ubezpieczania portfela, opcje (hedging)? Większości z nas, nic te pojęcia nie mówią. Ekonomia, bo do tej gałęzi należą wymienione zagadnienia, jest dziedziną, która ulega ciągłym zmianom, ale jest też coraz bardziej popularna. Polska po transformacji rynkowej, wkracza dopiero w sferę finansów i gospodarki pieniądza, obrotem papierów wartościowych i gry na giełdzie. Jeżeli chcemy zapoznać się z tym tematem lub ze względu na kierunek studiów czy rodzaj pracy, musimy nabyć taką wiedzę, to warto zajrzeć do Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, znanego kanadyjskiego profesora, wykładającego w Toronto.

Książka „Kontrakty terminowe Hull”, porusza kwestie zastosowania i idei rynków terminowych, mechanizmów i technik ubezpieczania portfela, co coraz częściej jest stosowane i potrzebne przy różnego rodzaju inwestycjach i zakupach. W Kontrakty terminoweautorstwa: John Hull, zagadnienia są pogrupowane w działy, dzięki czemu łatwiej podzielić sobie lekturę i wchłanianą wiedze, uporządkować ją według pojęć i schematów. Ponad to, „Kontrakty terminowe Hull”, łączą umiejętnie zagadnienia teoretyczne z praktycznymi ćwiczeniami i poradami. Teoria jest okraszona praktycznymi poradami i opisami sytuacji. Ponad to, w Kontrakty terminowe autorstwa: John Hull, każdy rozdział jest zakończony pytaniami i zadaniami, które pokażą nam, ile zapamiętaliśmy i jak zrozumieliśmy poszczególne kwestie. „Kontrakty terminowe Hull”, są uznanym podręcznikiem akademicki, gdyż w przystępny sposób obrazuje zawiłe pojęcia związane z sposobami wyceny kontraktów czy opcji, jasno objaśnia pojęcia. Dodatkowo, „Kontrakty terminowe Hull”, służą praktycznymi poradami, które docenią maklerzy i doradcy finansowi oraz osoby zajmujące się zawodowo inwestycjami i zabezpieczeniami inwestycji.

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl