Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Droga żółwia Curtis Faith - 10.09.2012

Książka "Droga żółwia" autora: Curtis Faith opowiada o faktycznym zdarzeniu jakie miało miejsce w 1983 roku. Dwoma głównymi bohaterami są dwaj fachowcy w swojej dziedzinie, analitycy giełdowi; Richard Dennis i William Echardt, którzy zakładają się i w związku z tym, robią pewien eksperyment. "Droga żółwia" ciekawie opowiada, na czym polegał ten eksperyment i jakie były jego konsekwencje. Zakład, dotyczył, sporu czy skutecznej gry na giełdzie trzeba się nauczyć, czy wystarczy posiadać umysł analityczny i wrodzone umiejętności. Jest to dobre pytanie, dla tych, którzy zaczynają grać na giełdzie. "Droga żółwia", opowiada dalej, iż po to, aby spór rozstrzygnąć, panowie zamieścili ogłoszenia w gazetach, że poszukują chętnych, do zajmowania się tradingiem. Zgłosiło się mnóstwo ludzi, ale w efekcie końcowym zostało wybranych tylko dwadzieścia trzy najlepiej zapowiadających się. "Droga żółwia" ilustruje, jak Dennis szkolił „swoich ludzi” przez te dwa tygodnie.

Tytuł książki "Droga żółwia", autora: Curtis Faith pochodzi od nazwy grupy Dennisa. Potocznie byli oni nazywani „Żółwiami”. Z tej grupy, największe wrażenie i najwięcej zarobił młody Curtis Faith, który był czarnym koniem „Żółwi”.. Pomnożył on, dwa miliony dolarów do kwoty ponad trzydziestu milionów dolarów, w ciągu niespełna czterech lat. Analitycy do tej pory próbują pojąć i rozłożyć na czynniki pierwsze technikę spekulacji „Żółwi”. Tytuł "Droga żółwia" autorstwa Curtisa Faitha opowiada o szczegółach eksperymentu, o technikach spekulacji jakie zastosowano i jakie osiągnięto wyniki. Wiec jeżeli interesujesz się tymi zagadnieniami, chcesz zacząć grać na giełdzie, to ta pozycja jest właśnie dla ciebie. Opowiada i wyjaśnia jakie techniki zastosowano, jak zarządzać kapitałem, jak obracać pieniądzem i jak zachować stalowe nerwy, kiedy nasze akcje spadają na łeb, na szyję. Do tej pory strategia „Żółwi” jest często oceniana i analizowana przez traderów, do dziś budzi wiele kontrowersji. Warto zatem, nauczyć się tego, co wykładał na swoich szkoleniach Dennis, bo może dzięki temu sami wzbogacimy się o miliony.

 

 

 

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl