Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Gracze

Vicky Ward

38.40
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Gracze
Autor:
Vicky Ward
Wydawnictwo:
Kurhaus Publishing
Wydanie:
2011
Oprawa:
miękka
Stron:
300
ISBN:
9788393291908

KOŃCÓWKA NAKŁADU. KSIĄŻKI MOGĄ NOSIĆ ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA

 

Tę książkę powinien przeczytać Barack Obama! W dniu wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce, debiutuje na księgarskim rynku książka o najgorętszych dniach Ameryki. Wiosna i lato 2008 roku, wydarzenia, które zatrzęsły światową gospodarką, opisane godzina po godzinie; zakulisowe rozgrywki między tymi, którzy zarabiali miliony, a po trenera fitness wysyłali limuzynę; miłości, rodzinne tragedie, a nawet rozmowy z duchem zmarłego przyjaciela - to wszystko znaleźć można w prawdziwej historii upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Książka opisuje dzieje budowania potęgi i upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers.

"Gracze"
to biznesowa literatura faktu najwyższej próby - opowieść o paczce czterech przyjaciół z Wall Street. Jeden - odznaczony weteran wojenny, drugi - emocjonalnie, wciąż dziecko kwiat, a pozostali dwaj - zwykli faceci o wielkim sercu, wielkich marzeniach i szczytnych celach. Mieli stać się bogaci i udowodnić, że tacy jak oni - bez wykształcenia finansowego - mogą dorównać konkurentom - bankierom w białych bucikach, po najlepszych amerykańskich uniwersytetach. Mieli stworzyć miejsce dla takich jak oni sami - głodnych sukcesu ludzi spoza branży - i mieli wygrać, ale nie kosztem sumienia.

Mieli być dobrymi chłopcami świata finansów. Tych czterech mężczyzn miało determinację, żeby odbudować markę Lehman Brothers, najstarszej firmy partnerskiej w Stanach Zjednoczonych. Przez prawie dekadę wstawali o 4 rano, żeby dojechać razem do biura z Huntington - sypialni klasy średniej, na Long Island. Byli znani jako Mafia z Huntington albo Chłopcy z Ponderosy Pod ich przewodnictwem Lehman Brothers zaczął rosnąć, znów stał się niezależny. Tyle, że po drodze coś poszło nie tak. Przyjaciele powoli zaczęli się zmieniać, co pewnie było nieuniknione. W miarę wzrostu firmy, rosła też przepaść między tymi, którzy ją odbudowali. Aż wszystko się rozpadło, 15 września 2008 roku.

"Gracze" to pierwsza z książek serii Biznes Horyzonty, przygotowanej przez wydawnictwo. W ramach serii Kurhaus Publishing chce prezentować w Polsce światowej klasy biznesową literaturę faktu, tzw. business narative. Wybrane do serii książki to literatura faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką.

- Światowy kryzys gospodarczy skierował zainteresowanie mediów, inwestorów i obywateli na rynki kapitałowe. W Polsce w 2010 roku, według danych KDPW, powstało ponad 350 tysięcy nowych rachunków inwestycyjnych, a choć temat inwestowania jest gorący, wciąż brakuje ciekawej, intrygującej literatury biznesowej. Dostępne publikacje to najczęściej analizy, podręczniki akademickie albo poradniki. Chcemy to zmienić, zaprezentować polskim czytelnikom książki o biznesie, gospodarce, finansach, które fascynują miłośników literatury, ale też biznesu, na całym świecie. Stąd pomysł na BIZNES HORYZONTY. - mówi prezes wydawnictwa, dr Agnieszka Liszka.

O Autorce

Vicky Ward
jest pisarką i dziennikarką, od 2001 roku związana z Vanity Fair. Pisze cotygodniowe felietony do portalu Huffington Post, współpracuje z telewizją CNBC. Jej teksty pojawiają się też w New York Times, Financial Times i Daily Telegraph. Brytyjka, skończyła Cambridge University, od 1997 roku mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Recenzje

"Kariera i upadek Ponderosa Boys - czterech głównych bohaterów tej sagi - jest w jakimś sensie współczesną wersją Ziemi Obiecanej i gotowym materiałem na scenariusz filmowy Ale książka ma też drugą, nieporównanie cenniejszą warstwę - dla studentów i badaczy zarządzania. To w istocie rozbudowana analiza przypadku według najlepszych tradycji tej metody rodem z Harvard Business School",
prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania

"To jest książka o żywych ludziach, ich emocjach i decyzjach",
dr Maciej Murawski, bankowiec

" Kto by przypuszczał, że historia życia w Lehmanie okaże się jeszcze bardziej dramatyczna niż upadek tej firmy, który zatrząsł gospodarką i trafił na czołówki wszystkich mediów"
Arianna Huffington, założycielka największego portalu informacyjnego w USA.

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl