Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Bogaty ojciec, biedny ojciec

Robert T. Kiyosaki

37.80
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Bogaty ojciec, biedny ojciec
Autor:
Robert T. Kiyosaki
Wydawnictwo:
Instytut Praktycznej Edukacji 2006
Wydanie:
Oprawa:
miękka
Stron:
216
ISBN:
8391310078

''Bogaty ojciec, Biedny ojciec'' - czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa - od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów biznesu. Autor, Robert Kiyosaki, otwiera nam oczy na świat, jakiego nie poznamy w szkole czy na studiach. Współczesna edukacja przygotowuje dzieci i młodzież do życia w świecie, który tak naprawdę już nie istnieje.

O tym, że rzeczywistość jest bardzo odmienna od teorii, dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy nie możesz znaleźć pracy, płacisz nadmierne podatki, nie możesz podołać spłacie kredytów itd. Pewna praca, świadczenia socjalne, naiwne mniemanie, że państwo będzie w stanie zagwarantować Ci byt, gdy będziesz u schyłku życia i tym podobne mrzonki - to myślenie z minionej epoki.

Książkę czyta się jednym tchem. Na początku wydaje się nieco kontrowersyjna, ale im dłużej ją czytasz, tym bardziej uświadamiasz sobie Swoją niewiedzę i potrzebę dokonania zmian w Swoim życiu. ''Bogaty ojciec, Biedny ojciec'' nie zawiera cudownego przepisu na sukces: ''Jak stać się bogatym'', ale wskazuje, co powinieneś zrobić, aby wziąć sprawy w Swoje ręce oraz jak umiejętnie generować i pomnażać Swoje pieniądze.

Książka ta powinna stać się punktem zwrotnym w życiu 20% bezrobotnych Polaków i 70% etatowych pracowników. Dla pozostałych 10% powinna być inspiracją do dalszego działania i receptą na niepowodzenia w biznesie.

Recenzja:

Książki Kiyosaki'ego pisane są z perspektywy amerykańskiej i mogą drażnić wielu czytelników z Polski. Niemniej po przeczytaniu "Bogatego ojca" zgadzam się z opiniami, z którymi spotkałem się wcześniej (między innymi na forum futures.pl. Warto tę pozycję przeczytać; choć nie ma w niej jakichś sensacyjnych odkryć to z całą pewnością może uporządkować wiele rzeczy w podejściu do biznesu, co ważne własnego biznesu. Ci, którzy działają samodzielnie (wśród nich pewnie jest wielu z naszego rynku terminowego) znajdą tam tylko potwierdzenie wybranej drogi życiowej i może kilka nowych pomysłów. Zdecydowanie lekturę tę powinni przeczytać ci, którzy nie wyobrażają sobie innego podejścia w życiu, jak tylko praca na etacie. Lektura może się okazać bardzo bolesna, zwłaszcza w okresie 2002- 2003, który przebiegał dla wielu pod hasłem zwolnień, restrukturyzacji i obniżek pensji.

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl