Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się

Rabbi Nilton Bonder

  • Kabała pieniędzy
34.90
29.90
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się
Autor:
Rabbi Nilton Bonder
Wydawnictwo:
Onepress
Wydanie:
2012
Oprawa:
twarda
Stron:
168
ISBN:
978-83-246-3376-0

Opis książki Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się: Tradycja żydowska na całym świecie kojarzona jest z koszerną kuchnią, szabatem oraz wagą, jaką przedstawiciele tego narodu przywiązują do możliwości wzbogacenia się. Sam zapewne także spotkałeś się z podobizną starego Żyda, który liczy złote monety — talizmanem mającym przyciągać dostatek. Karykaturalnie przedstawiony wielki nos pomaga mu zwęszyć dobry interes. Nawet jeśli to tylko przypuszczenia, to przecież… powietrze jest za darmo!

Kramarz Jechiel leży w agonii i pyta ledwo słyszalnym głosem:
Małko, moja żono, jesteś przy mnie?
Jestem, mężu.
Dwojro, moja córko, jesteś przy mnie?
Jestem ojcze.
Jojlik, mój synu, jesteś przy mnie?
Jestem, ojcze.
Binem, mój synu, jesteś przy mnie?
Jestem, ojcze.
Chajko, moja córko, jesteś przy mnie?
Jestem, ojcze.

Konający zrywa się i wykrzykuje ostatkiem sił:
A kto siedzi w sklepie?!!!

Ta mądra książka Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się nie jest zbiorem zabawnych anegdot. Zmusza nas do głębszego i wynikającego z przesłanek etycznych spojrzenia na działania w dziedzinie ekonomii, w tym na różne formy wymiany i wzajemności — począwszy od tego, jak wydajemy pieniądze, a skończywszy na ludzkiej odpowiedzialności za zachowanie globalnego systemu ekologicznego. W oparciu o żydowskie nauki moralne, tradycję mistyczną i opowieści o chasydzkich mistrzach autor rozważa szeroki zakres zagadnień, w tym kwestie pożyczek i kontraktów handlowych, praktyki dawania oraz granice materialnego świata.

Kabalistyczne nauki nie tylko uzupełnią Twoją wiedzę na temat świata pieniędzy, ale poprowadzą Cię ku samoświadomości i poznaniu, czego naprawdę pragniesz. Dzięki Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się dowiesz się także, w jaki sposób możesz to zdobyć.

 

…I miałbym wtedy czas, którego mi brak, By pędzić swój w synagodze byt, Przy wschodniej ścianie mieć stałe miejsce w niej I komentować tam co dzień Talmudu treść, Jak każdy dobry Żyd, Bo czy można słodziej żyć i lżej?
"Gdybym był bogaty", Sheldon Harnick, Jerry Bock Partia Tewjego z musicalu "Skrzypek na dachu"

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl