Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Droga Toyoty. 14 zasad zarządzania wiodącej firmy produkcyjnej świata

Jeffrey K. Liker

69.00
54.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Droga Toyoty. 14 zasad zarządzania wiodącej firmy produkcyjnej świata
Autor:
Jeffrey K. Liker
Wydawnictwo:
MT Biznes
Wydanie:
2005
Oprawa:
twarda z obwolutą
Stron:
480
ISBN:
83-88970-31-3

Seria: ŚWIATOWE BESTSELLERY BIZNESOWE

 

We wszystkich fabrykach Toyoty cały czas doskonali się proces produkcji i rozwija się placówki badawczo-rozwojowe. W konsekwencji koncern odnotowuje stały wzrost udziału w rynku, osiągając znacznie większe zyski niż inni producenci samochodów. A liderzy gospodarczy z całego świata nie szczędzą pochwał.

Profesor Jeffrey K. Liker pracując przez dwadzieścia lat nad tą książka miała pełną swobodę dostępu do szefów firmy, jej pracowników, fabryk w Japonii i Stanach Zjednoczonych.
W Drodze Toyoty ujawnia 14 fundamentalnych zasad zarządzania, na których wspiera się słynny na całym świecie system "szczupłej produkcji" Toyoty. Czytelnik dowie się, jak firma tworzy idealne środowisko wdrażania technik i narzędzi szczupłej produkcji poprzez:

  • * tworzenie atmosfery ciągłej poprawy i uczenia się,
  • * zaspokajanie potrzeb klienta (a zarazem eliminowanie marnotrawstwa),
  • * osiąganie wysokiej jakości bez poprawek,
  • * wychowywanie własnych liderów, zamiast pozyskiwać ich spoza firmy,
  • * kształcenie wszystkich pracowników w umiejętności rozwiązywania problemów,
  • * rozwijanie firmy wraz z jej dostawcami i partnerami - z korzyścią dla wszystkich stron.


System Toyoty zainicjował globalną rewolucję w branżach produkcyjnych i usługowych. Droga Toyoty wyjaśnia ewolucję systemu produkcji firmy jako nowego paradygmatu doskonałości wytwarzania. Opisuje firmy z branż tak różnorodnych jak opieka zdrowotna, przemysł ciężki, produkcja farmaceutyków i budownictwo, które stosując metody Toyoty, osiągają spektakularną poprawę wyników.

Droga Toyoty objaśnia, w jaki sposób można stworzyć kulturę jakości w stylu Toyoty. Jak poprawić tempo procesów w firmie, podnieść jakość produktu i usługi oraz obniżyć koszty - bez względu na to, w jakiej branży działa. Droga Toyoty jest inspirującym przewodnikiem dla wszystkich, którzy chcą naśladować niezwykły sukces tej firmy.

Autor Droga Toyoty. 14 zasad zarządzania wiodącej firmy produkcyjnej świata, Dr Jeffrey K. Liker jest profesorem inżynierii przemysłowej i operacyjnej University of Michigan oraz współzałożycielem dwóch programów prowadzonych na tym uniwersytecie: japońskiego zarządzania technologią i certyfikatu szczupłego wytwarzania i rozwoju produktu. Był czterokrotnie wyróżniany nagrodą Shingo Prize for Excellence. Jego prace na temat Toyoty ukazywały się w "The Harvard Business Review", "Sloan Management Review" i innych czołowych pismach naukowych. Dr Liker jest prezesem Optprise, firmy doradczej specjalizującej się w zagadnieniach szczupłego przedsiębiorstwa i zarządzania łańcuchem dostaw. Był redaktorem książki Becoming Lean: Experiences of U. S. Manufacturers wyróżnionej w roku 1998 nagrodą Shigeo Shingo za doskonałość w dziedzinie badań nad wytwórczością.
Zapraszamy do nabycia w naszej księgarni inwestora. Błyskawicznie zrealizujemy wysyłkę!.

 

Polecamy także książki:

Analiza fundamentalna John C. Ritchie
78.90
Kultura Toyoty. Serce i Dusza Filozofii Jeffrey K. Liker, Michael Hoseus
58.90
Historia złota. Dzieje obsesji Peter L. Bernstein
54.90
 
 

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl