Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Znaczenie wolumenu

Richard W. Arms

51.00
35.40
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Znaczenie wolumenu
Autor:
Richard W. Arms
Wydawnictwo:
WIG PRESS
Wydanie:
1997
Oprawa:
miękka
Stron:
160
ISBN:
83-87014-14-1

Wskaźniki stworzone przez Richarda Armsa, takie jak indeks Armsa, znany również jako TRIN, łatwość ruchu (Ease of Movement), czy equivolume, są najczęściej stosowanymi innowacjami technicznymi ostatnich lat i jednymi z najważniejszych, jakie wykorzystuje się na dzisiejszej Wall Street. Polskim analitykom i inwestorom wskaźniki te znane są choćby z programu komputerowego MetaStock, ale dopiero dzięki tej książce zyskują oni możliwość poznania ich znaczenia i sposobu interpretacji.


Wolumen jest drugim obok ceny podstawowym aspektem technicznym służącym ocenie rynku. Dzięki narzędziom stworzonym przez Armsa dostarcza on informacji, które mają dla prognozowania zachowań rynku znaczenie równie istotne jak cena. Książka Znaczenie wolumenu to coś więcej niż tylko omówienie szeregu wskaźników technicznych - to nowy wymiar analizy technicznej.

Analitycy techniczni z początku niczym nie różnią się od zwykłych ludzi, a zmieniają się dopiero z biegiem czasu. Oni także zrazu wierzą, że logika i ciężka praca przyniosą zasłużoną nagrodę i że precyzyjne rozumowanie oparte na faktach zaprowadzi ich krainy bogactwa i szczęścia. Dopiero po pewnym czasie zaczynają zdawać sobie sprawę, jeśli mają to szczęście, że logika jest zwodnicza i że droga do bogactw usłana jest ciałami tych, którzy starali się byc logiczni. Prawdziwym analitykiem technicznym jest ten, kto uświadomił sobie, że rynek nie jest logiczny, lecz emocjonalny. Co więcej, sposób, by przejść cało ową drogę usłaną ciałami polega nie tyle na posługiwaniu się logiką, co na umiejętności wzniesienia się ponad nią.

Ze wstępu Autora

Arms w elegancki sposób łączy w tej książce wiele różnych aspektów analizy wolumenu... Każdy, kto chce wiedzieć jak określać sile rynku, powinien zapoznać z tą pracą.

John Bollinger

Analitycy i inwestorzy wiele skorzystają dzięki uważnej lekturze tej pracy i zastosowaniu zawartych w niej koncepcji. Książka ta stanowi podsumowanie dokonań geniuszu Richarda Armsa, laureata nagrody Market Technician Award za 1995 rok...

Henry O. Pruden, profesor Golden Gate University,
Dyrektor Instytutu Analizy Technicznej


Spis treści:

1. Dlaczego analiza techniczna?
2. Wykresy equivolume
3. Łatwość ruchu
4. Wskaźnik Armsa
5. Średnie kroczące uwzględniające wolumen (VAMA)
6. Fale rynkowe - charakterystyka cen i wolumenu
7. Fale rynkowe - equivolume i łatwość ruchu
8. Fale rynkowe - VAMA i cykle
9. Poznaj swój rynek
10. Długoterminowy wskaźnik Armsa
11. Wybór akcji
12. Jak kupować?
13. Jak trzymać akcje?
14. Krótka sprzedaż
15. Zamykanie krótkich pozycji
16. Rynki terminowe
17. Wnioski
Tę książkę powinien przeczytć każdy inwestor giełdowy.

 

Polecamy także książki:

Oscylatory Mark Etzkorn
69.90
Cena i czas. Zarys metod analizy technic Ed Gately
49.90
   
 

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl