Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Wspomnienia gracza giełdowego - nowość - 15.10.2012

Pojawiła się nowa książka o giełdzie wydawnictwa Linia. Tytuł książki brzmi: wspomnienia gracza giełdowego. Pozycja zawiera bloki tematyczne:

 

  • problemy insidingu
  • od zera aż do milionera
  • giełda amerykańska początku XX wieku
  • fortuny natomiast upadki
  • pierwszy gracz podążający w środku trendem

 

Ale to przecież nie wszystko. Książka jest bardzo rozbudowana. Pozycja Wspomnienia gracza giełdowego opowiada historię życia zawododwego inwestora. Niektórzy uważają, że wspomnienia gracza giełdowego auczyła ich więcej na zagadnienie ich samych, niż lata doświadczeń na rynku. Przedstawiając historię zawodowej kariery Jesse Livermore'a, która rozpoczyna się pod dosyć tego XIX stulecia, autor pokazuje równocześnie mechanizmy rynku, przyczyny najpowszechniejszych błędów, postępowanie plotek, manipulacje kursami akcji. Co ciekawe, odkąd tego czasu zmieniły się wyłącznie szczegóły techniczne. Mechanizmy i podstawowe prawa inny te same. Spośród tego powodu książka łączy papier wartościowy pasjonującej lektury spośród użytecznością, jaką daje zapoznanie się spośród autentyczną historią sukcesów zaś bankructw wielkiego spekulanta. Zainteresuje wszystkich inwestorów, podobnie jak drobnych, jak zaś profesjonalnych.

 

Jesse Lauriston Livermore, autor wspomeniania gracza giełdowego proch ekscytujące obecność zawodowe, wygrywając zaś tracąc miliony. Prywatnie też doznawał wzlotów zaś upadków. Trzykrotnie mający żonę, ojciec dwóch synów, kochał się w przepychu - posiadał parę domów ze służbą rozsianych po świecie, mrowie limuzyn i żaglówka pełnomorski do podróży oceanicznych. Repertuar natomiast emocje rynkowe aczkolwiek nie dały mu szczęścia. Popełnił samobójstwo mając 63 lata, zapewne z powodu dręczącej go depresji. I jego naczelny potomek męski i syn syna popełnili samobójstwo. Livermore, autor wspomnień gracza giełdowego jako największej rangi zastosował zasadę powiększania pozycji kiedy sprzyja styl tudzież szybkiego cięcia strat przy zmianie trendu. Te szczytne zasady jednakże nie uchroniły go od chwili strat - już sam spostrzegł, iż nie furt jest konsekwentny. Uznawany był w ciągu specjalistę od chwili grania na zniżki (krótka sprzedaż). Był typowym graczem spekulantem, zaś nie inwestorem - opierał się na grze spośród trendem i psychologii rynku. Nie próbował strzelać gdy nastąpi chwila zwrotna na rynku. Po prostu włączał się do gry kiedy nurt stał się obecnie wyraźny zaś stopniowo powiększał pozycję.

 

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl