Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Opcje na akcje

Andrzej Fierla

45.00
39.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Opcje na akcje
Autor:
Andrzej Fierla
Wydawnictwo:
Difin
Wydanie:
2004
Oprawa:
miękka
Stron:
240
ISBN:
83-7251-402-X

Opcje na akcje jest to klasyczna pozycja z zakresu jednych z najpopularniejszych instrumentów pochodnych, jakimi sa opcje na akcje. W książkce Andrzej Fierla opisał charakterystykę opcji na akcje, giełdowy obrót, podstawy wyceny, metody spekulacji oraz sposoby ograniczania ryzyka i arbitrażu przy zastosowaniu opcji.

 

"Opracowanie ma walor dużej aktualność, zwłaszcza, że kontrakty opcyjne są dość złożonym instrumentem finansowym, którym posługiwanie się wymaga od inwestorów pogłębionej wiedzy. Informacje na temat opcji są wprawdzie przedstawione niejednokrotnie w polskich publikacjach na temat instrumentów finansowych, ale mają one z reguły zbyt ogólny i fragmentaryczny charakter. Dlatego publikację ocenionego opracowania, przedstawiającego kompleksowo problematykę opcji, ze szczególnym uwzględnieniem opcji na akcje, uważam za uzasadnione. Pragnę podkreślić, że Autor opracowania jest jednym z nielicznych, wybitnym specjalistą w dziedzinie opcji, co potwierdza wysoki poziom merytoryczny ocenianej pracy. Jednocześnie Autor potrafi przedstawić złożone zagadnienia dotyczące rynku opcji w sposób ułatwiający ich zrozumienie czytelnikowi, co umożliwiają także przykłady liczbowe. Opracowanie prof. A. Fierli powinno spotkać się z zainteresowaniem nie tylko tych inwestorów, którzy już obecnie koncentrują swoją uwagę na transakcjach opcyjnych na akcje, ale również inwestorów, którzy zajmują się transakcjami na inne opcje. W opracowaniu przedstawiono bowiem również takie problemy jak rozwój rynku opcji na świecie, problemy ryzyka inwestowania w opcje, zasady obrotu opcjami na akcje na różnych giełdach itp. Dużą wartość poznawczą mają także wiadomości na temat wyceny opcji i ich wykorzystania przy transakcjach spekulacyjnych. (...)"
Prof. dr hab. Witold BieńZapraszamy do zakupu w naszej księgarni giełdowej. Bardzo interesująca pozycja.

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl