Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Spektakularne upadki wielkich firm

Tim Phillips

48.90
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Spektakularne upadki wielkich firm
Autor:
Tim Phillips
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Wydanie:
2013
Oprawa:
miękka
Stron:
204
ISBN:
978-83-264-4486-

Enron, Lehman Brothers, Worldcom – to tylko przykłady gigantów świata biznesu, których już nie ma na rynku. Dlaczego ci niegdyś niekwestionowani liderzy są już tylko historią?

Dziennikarz biznesowy Tim Phillips przedstawia w książce losy niegdyś wielkich i znanych marek. W każdym z opisanych przypadków dokładnie analizuje przyczyny upadku fi rmy i podkreśla, co można było zrobić, aby sprawy potoczyły się inaczej. Lekki styl autora w połączeniu z ciętym humorem i wnikliwymi obserwacjami sprawiają, że publikację czyta się jednym tchem.

Ta książka nie uczy, jak zbić fortunę. Nie jest też zwykłym poradnikiem biznesowym. Pomoże natomiast zauważyć w porę nadciągające czarne chmury, o ile jest się gotowym patrzeć krytycznym okiem na spółki, dla których się pracuje, w które się inwestuje lub z którymi robi się interesy. Jeśli uczyć się na błędach, to najlepiej na cudzych i tych popełnionych przez największych.

Zbudowanie reputacji zajmuje 20 lat, jej zrujnowanie 5 minut. Jeśli się o tym pomyśli, zaczyna się postępować inaczej.

Warren BuffettTak już musi być, że niektóre przedsiębiorstwa ponoszą klęskę. Bez tego nowe i innowacyjne fi rmy nie mogłyby odnieść sukcesu. Jeśli jednak zastanowimy się, które spółki plajtują, kiedy ma to miejsce i jak do tego dochodzi, to często doznajemy szoku, uświadamiając sobie, jak ostatecznie i błyskawicznie wielkie fi rmy znikają z rynku. Gdy już dojdzie do najgorszego, łatwo daje się zidentyfi kować problem, z jakimi borykało się przedsiębiorstwo.

Autor

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl