Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Sprawozdanie finansowe według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości. Wydanie 2 rozszerzone

redakcja naukowa Gertruda Krystyna Świderska i Wojciech Więcław

  • Sprawozdanie finansowe według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości. Wydanie 2 rozszerzone - redakcja naukowa Gertruda Krystyna Świderska i Wojciech Więcław
130.00
104.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Sprawozdanie finansowe według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości. Wydanie 2 rozszerzone
Autor:
redakcja naukowa Gertruda Krystyna Świderska i Wojciech Więcław
Wydawnictwo:
Difin
Wydanie:
2012
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
Stron:
808
ISBN:
978-83-7641-634-2

Najnowsze wydanie niezwykle popularnej książki. Prezentowana publikacja Sprawozdanie finansowe według polskich  i międzynarodowych... jest bardzo cenna z uwagi na możliwość jej praktycznego zastosowania zarówno w spółkach stosujących polskie standardy rachunkowości, jak i spółkach, które stosują lub zamierzają stosować Międzynarodowe Standardy Rachunkowości. 

Sprawozdanie finansowe według polskich  i międzynarodowych.. oparte jest na oryginalnej koncepcji, dzięki której czytelnik ma możliwość obserwowania procesu tworzenia sprawozdania finansowego, zamieszczonego w ostatnim rozdziale, nieomal od pierwszych stron książki. Poszczególne rozdziały poświęcone pozycjom sprawozdawczym podają wiele przykładów, których część (wyraźnie zaznaczona przez wycieniowanie) tworzy właśnie odwzorowany w sprawozdaniu finansowym obraz sytuacji omawianej spółki akcyjnej. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest nie tylko nauczenie czytelnika sposobu odczytywania danych sprawozdawczych, ale także rozumienia jego treści ekonomicznej, rozpoznawania wykorzystanych narzędzi polityki bilansowej i diagnozowania kondycji finansowej.

Książka Sprawozdanie finansowe według polskich  i międzynarodowych.. odpowiada na pytanie, co naprawdę mówią, a czego nie mówią sprawozdania finansowe, jaki wpływ ma zastosowanie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej na zawartość informacyjną sprawozdań, omawia różnice między MSSF/MSR a ustawą o rachunkowości. Jest opracowaniem obszernym i wyczerpującym, może służyć zarówno mniej, jak i bardziej wtajemniczonym, nie pomija bowiem trudnych i kontrowersyjnych kwestii. Stanowi bogate kompendium wiedzy na temat sporządzania i interpretacji sprawozdania finansowego.

Książka została przygotowana przez zespół wybitnych komentatorów prawa bilansowego, autorytetów naukowych i biegłych rewidentów. Jest wynikiem wielu lat pracy nad dostosowaniem polskiego prawodawstwa w zakresie rachunkowości do rozwiązań międzynarodowych, doświadczeń wyniesionych zbadania sprawozdań finansowych przedsiębiorstw różnych branż, w tym spółek giełdowych (w ramach działalności MAC Auditor Sp. z o.o.), oraz studiów i prac badawczych zespołu Katedry Rachunkowości Menedżerskiej SGH.

Opracowanie Sprawozdanie finansowe według polskich  i międzynarodowych.. uwzględnia stan prawny na 31 marca 2012 roku.

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl