Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny

Ostrowska Elżbieta

49.00
52.90
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny
Autor:
Ostrowska Elżbieta
Wydawnictwo:
C.H.Beck
Wydanie:
2011
Oprawa:
miękka
Stron:
272
ISBN:
978-83-255-2632-0

Autorka Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny prezentuje podstawową wiedzę dotyczącą głównie:

• etapów konstrukcji i zarządzania portfelem,

• jego dywersyfikacji,

• determinant makro, mezo i mikro,

• strategii i stylów w zarządzaniu portfelem,

• metod oceny nowoczesnego zarządzania portfelem stosowanych w zarządzaniu aktywami inwestora indywidualnego, różnych funduszy, banków i przedsiębiorstw.

 

Istotną częścią publikacji Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny jest kompendium wiedzy na temat portfeli inwestycyjnych w teorii rynków kapitałowych (rodzaje portfeli, rozwój klasycznej teorii portfela, syntetyczne miary oceny efektywności portfela oparte na modelach rynku kapitałowego). W dalszej części Autorka prezentuje rodzaje dóbr luksusowych i waluty stanowiące atrakcyjne, dodatkowe aktywa w alternatywnym portfelu inwestycyjnym, zwłaszcza w okresach turbulencji na rynkach finansowych, następnie przedstawia weryfikację portfeli różnych inwestorów instytucjonalnych (funduszy inwestycyjnych, emerytalnych i ubezpieczeniowych, banków, portfeli–benchmarków).

 

W opracowaniu Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny zawarto liczne przykłady, które zwiększają komunikatywność i użyteczność prezentowanych metod oceny. Są to zarówno przykłady hipotetyczne, jak i studia przypadków z praktyki rynków finansowych.

 

Książka Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny adresowana jest do studentów uczelni ekonomicznych, uniwersytetów, politechnik (wydziały zarządzania i ekonomii) – treść podręcznika odpowiada obecnym wymogom wykładów „Portfel inwestycyjny”, mających charakter obligatoryjny na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Będzie także przydatna dla słuchaczy studiów podyplomowych specjalizujących się w finansach i bankowości, a także dla analityków i inwestorów aktywnych na rynkach kapitałowych i pieniężnych.

 

Recenzje Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny

Autorka Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny stawia sobie za cel syntetyczną prezentację współczesnych zagadnień budowy i zarządzania portfelem inwestycyjnym w ujęciu zarówno klasycznym, jak i alternatywnym, uwzględniającym pozafinansowe aktywa portfela. (…) Ze względu na wagę poruszanych zagadnień na pewno jest ona warta opublikowania jako podręcznik adresowany do studentów uczelni ekonomicznych oraz wszystkich specjalizujących się w finansach i bankowości, a także do analityków i inwestorów giełdowych.

Prof. zw. dr hab. Waldemar Tarczyński Katedra Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych Uniwersytet Szczeciński


Zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej każdego inwestora giełdowego i nie tylko!

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl