Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Eurosystem a instrumenty polskiej i czeskiej polityki pieniężnej

Wiesława Przybylska-Kapuścińska

32.00
29.90
Wysyłka w 24h
masz pytania?
Tytuł:
Eurosystem a instrumenty polskiej i czeskiej polityki pieniężnej
Autor:
Wiesława Przybylska-Kapuścińska
Wydawnictwo:
CeDeWu
Wydanie:
2007
Oprawa:
miękka
Stron:
114
ISBN:
978-83-60089-57-6

Autorka Wiesława Przybylska-Kapuścińska przedstawia opracowanie ilustruje funkcjonowanie współczesnych narzędzi polityki pieniężnej w ramach Eurosystemu oraz w dwóch państwach nowych członkach Unii Europejskiej, Polsce i Czechach. Jego celem jest prezentacja trzech najważniejszych instrumentów polityki pieniężnej, do których należą:

- rezerwa obowiązkowa,

- operacje otwartego rynku,

- transakcje kredytowo-depozytowe na koniec dnia.

 

Opracowanie Eurosystem a instrumenty polskiej i czeskiej polityki pieniężnej stanowi analizę porównawczą instrumentów stosowanych w Eurosystemie oraz w Narodowym Banku Polskim i Narodowym Banku Czech. Jednocześnie wskazuje na stopień dostosowania instrumentów polityki monetarnej tych banków do standardów, norm i procedur obowiązujących w ramach ESBC. Stopień harmonizacji instrumentów w badanych dwóch bankach centralnych Europy Środkowo-Wschodniej nie jest jednakowy, zarówno w stosunku do konkretnych instrumentów, jak i rozwiązań techniczno-proceduralnych funkcjonowania tych narzędzi. Przed obydwoma bankami centralnymi ? Polski i Czech ? nadal pozostają dalsze działania dostosowawcze do standardów Eurosystemu.

 

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl