Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Giełdy kapitałowe w Europie

Urszula Ziarko-Siwek, (red.)

69.00
57.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka w 24h
masz pytania?
Tytuł:
Giełdy kapitałowe w Europie
Autor:
Urszula Ziarko-Siwek, (red.)
Wydawnictwo:
CeDeWu
Wydanie:
2008
Oprawa:
miękka
Stron:
538
ISBN:
978-83-60089-73-6

Książka Giełdy kapitałowe w Europie jest pierwszą pozycją na polskim rynku wydawniczym tak szeroko opisującą poszczególne giełdy funkcjonujące na terytorium Europy. Celem opublikowania tej pozycji jest scharakteryzowanie wybranych rynków giełdowych Europy, zarówno tych o największej kapitalizacji i największych obrotach, jak i giełd niniejszych, które znajdują się już lub w niedługim czasie znajdą się w centrum zainteresowania innych giełd jako potencjalny rynek do przejęcia. Wśród opisanych giełd znajdują się giełdy, które są pełnoprawnymi członkami FESE: Athens Exchange, Bolsas y Mercados Espanoles, Borsa Italiana, Bratislava Stock Exchange, Bucharest Stock Exchange, Deutsche Borse AG, Euronext, Irish Stock Exchange, Ljubljana Stock Exchange, London Stock Exchange, Luxembourg Stock Exchange, OMX, Oslo Stock Exchange, SWX Swiss Exchange, Warsaw Stock Exchange, Wiener Borse AG, Budapesti Ertektózsde Rt. Ponadto, opisano także dwie giełdy, które są w stosunku do FESE tzw. Corresponding Members: Bulgarian Stock Exchange i Zagreb Stock Exchange.

 

Nie zabrakło tu także jednej giełdy instrumentów pochodnych ? Eurex. Argumentem za umieszczeniem tej właśnie giełdy przemawia fakt, iż jest to giełda, która nie jest opisywana jeszcze w literaturze polskiej, a jej znaczenie dla rozwoju rynku instrumentów pochodnych jest ogromne.

 

Konstrukcja każdego z rozdziałów jest bardzo podobna. Na początku została przedstawiona historia danego parkietu wraz ze scharakteryzowaniem najważniejszych uczestników rynku kapitałowego w danym kraju. Następnie opisano strukturę organizacyjną giełdy oraz podstawy prawne, które są istotne z punktu widzenia funkcjonowania giełdy, wprowadzania instrumentów finansowych na parkiet, a także z punktu widzenia wypełniania obowiązków przez emitentów. W drugiej części każdego rozdziału zespól autorów pod redakcja Urszuli Ziarko-Siwek przedstawiają najważniejsze charakterystyki rynków, do których należą: podział rynku giełdowego, rodzaje notowanych instrumentów oraz funkcjonujący system notowań, a także rodzaje obowiązujących w nim zleceń giełdowych. W dalszej kolejności przedstawiane są dane liczbowe wskazujące na wielkość danej giełdy, takie jak: kapitalizacja, wielkość obrotów, czy liczba notowanych instrumentów.

 

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl