Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Instrumenty nadzoru korporacyjnego (corporate governance) w spółce akcyjnej

Krzysztof Oplustil

129.00
114.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Instrumenty nadzoru korporacyjnego (corporate governance) w spółce akcyjnej
Autor:
Krzysztof Oplustil
Wydawnictwo:
C.H. Beck
Wydanie:
2010
Oprawa:
twarda
Stron:
962
ISBN:
978-83-255-1802-8

Instrumenty nadzoru korporacyjnego (corporate governance) w spółce akcyjnej. Krzysztof Oplustil – to pierwsze w polskiej literaturze prawniczej studium stawiające sobie za cel kompleksową, całościową analizę problematyki nadzoru korporacyjnego na tle jego ekonomicznych i prawno-instytucjonalnych uwarunkowań.

 

Problematyka nadzoru korporacyjnego stanowi przedmiot ciągłego zainteresowania różnych dyscyplin naukowych, leżących na styku prawa i ekonomii.     W pracy starano połączyć ze sobą elementy ekonomicznej, prawno-porównawczej i dogmatyczno-prawnej metody analizy, dążąc do sformułowania postulatów zmian regulacyjnych, odnoszących się przede wszystkim do regulacji dotyczących publicznej spółki akcyjnej. Zasadniczy „punkt ciężkości” został położony na zagadnieniach prawnych i prawno-systemowych. Komparatystycznym tłem dla analizy instrumentów nadzoru korporacyjnego są prawno-instytucjonalne uwarunkowania dwóch wybranych systemów corporate governance, tj. systemu niemieckiego i systemu amerykańskiego, jako modelowych przedstawicieli tzw. systemu zamkniętego (insider control model) i systemu otwartego (market-oriented model).

 

Zasadniczą część monografii stanowi charakterystyka polskiego systemu nadzoru korporacyjnego, w tym takich jego elementów jak rada nadzorcza, pozycja walnego zgromadzenia i uprawnienia akcjonariuszy, odpowiedzialność członków organów kierowniczych spółki oraz zewnętrzny audyt sprawozdań finansowych. Ostatni rozdział monografii zawiera propozycje reformy normatywnych ram polskiego ładu korporacyjnego w celu zwiększenia jego międzynarodowej konkurencyjności i atrakcyjności z punktu widzenia krajowych i zagranicznych inwestorów.
Warto poszerzyć wiedzę przed podjęciem decyzji inwestycyjnych.

 

Polecamy także książki:

Analiza fundamentalna John C. Ritchie
78.90
Rynki, instrumenty i instytucje finansow red. Jan Czekaj
54.90
Giełda, wolność i pieniądze. Poradni Van K. Tharp
74.90
Wartość dla akcjonariuszy. Poradnik me Alfred Rappaport
156.90
 
 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl