Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce. Fundusze inwestycyjne i emerytalne

K. Sas Kulczycka, D. Choryło, J. Król, Z. Lasota

95.00
79.00
Wysyłka w 24h
masz pytania?
Tytuł:
Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce. Fundusze inwestycyjne i emerytalne
Autor:
K. Sas Kulczycka, D. Choryło, J. Król, Z. Lasota
Wydawnictwo:
WIG PRESS
Wydanie:
1998
Oprawa:
miękka
Stron:
301
ISBN:
9788387014124

Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce. Fundusze inwestycyjne i emerytalne - K. Sas Kulczycka, D. Choryło, J. Król, Z. Lasota. Fundusze inwestycyjne i emerytalne stanowią jeden z ważniejszych segmentów rynku kapitałowego. W 1997 roku przyjęto szereg istotnych aktów prawnych regulujących nowe zasady ich funkcjonowania.

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na informacje dotyczącą nowego ustawodawstwa, wydajemy książkę Instytucje wspólnego inwestowania w Polsce zawierającą komentarz do ustawy z 21 sierpnia 1997 r. prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi oraz ustawy z 28 sierpnia 1997 r. o funduszach inwestycyjnych. Ze względu na znaczenie reformy zabezpieczeń społecznych dla dalszego rozwoju rynku kapitałowego, książka K. Sas Kulczyckiej, D. Choryło, J. Króla i Z. Lasoty zawiera ponadto komentarz do aktów prawnych wchodzących w skład pakietu ustaw emerytalnych: ustawy z 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, ustawy z 22 sierpnia 1997 r. o pracowniczych programach emerytalnych oraz ustawy z 25 czerwca 1997 r. o wykorzystaniu części mienia Skarbu Państwa na cele związane z reformą ubezpieczeń społecznych. Teksty wszystkich ustaw podano w języku polskim i angielskim.

Poza tekstami i komentarzem do obowiązujących ustaw książka zawiera krótką, przedstawioną w aspekcie ekonomicznym i prawnym, charakterystykę funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Autorzy starali się tez pokazać, jak rozwijają się fundusze w krajach o dojrzalszych rynkach kapitałowych, a także przedstawić tło społeczno-ekonomiczne tego rozwoju w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem funduszy emerytalnych. Aby przybliżyć aspekty związane z praktycznym funkcjonowaniem rozwiązań przyjętych w nowych regulacjach, tekst komentarza zawiera także szereg odniesień do regulacji dotyczących otwartych funduszy powierniczych.
W naszej księgarni giełdowej inwestorzy znajdą dużo więcej książek tego wydawnictwa. Zapraszamy do zakupów!

 

Polecamy także książki:

Fundusze inwestycyjne. Rodzaje, zasady f Katarzyna Gabryelczyk
65.90
Fundusze inwestycyjne. Rodzaje - metody Dawid Dawidowicz
42.90
Wszystko o funduszach powierniczych Alan Lavine
64.90
 
 
 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl