Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Instrumenty pochodne. Przewodnik menedżera

McBride Johnson Philip

79.00
62.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Instrumenty pochodne. Przewodnik menedżera
Autor:
McBride Johnson Philip
Wydawnictwo:
WIG PRESS
Wydanie:
2001
Oprawa:
twarda
Stron:
153
ISBN:
83-87014-53-2

Instrumenty pochodne w przystępny sposób opisuje podstawowe mechanizmy rynku instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty futures, opcje, kontrakty swap i forward. Jest to pozycja szczególnie przydatna menedżerom, którzy chcą poznać podstawy tej dziedziny, a w szczególności rodzaje ryzyka związane z tego typu instrumentami finansowymi.

McBride Johnson Philip czerpie z szerokich doświadczeń rynku amerykańskiego, opisując stosowane na nim rozwiązania prawne i techniczne, ale przedstawia również sytuację na innych rozwiniętych rynkach międzynarodowych. Szczególnie ciekawe są cytowane przez autora dokumenty opisujące szczegółowo kryzysy rynkowe związane z japońską korporacją Sumitomo, której pracownik, manipulując światowym rynkiem miedzi, doprowadził do jego załamania i ogromnych strat własnej firmy. W załączniku do książki znajduje się też raport komisji nadzoru bankowego, analizujący przyczyny głośnego upadku Barings Bank. Oba przykłady są ściśle związane z rynkiem instrumentów pochodnych.

W książce przedstawiona została szczegółowa analiza różnych, czasem trudno wyobrażalnych rodzajów ryzyka, na jakie narażony jest uczestnik rynku instrumentów pochodnych. McBride Johnson Philip nie tylko ostrzega przed zagrożeniami, ale także radzi, w jaki sposób skutecznie się przed nimi obronić. Szczególną uwagę poświęca zagadnieniom zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie i skutecznemu nadzorowaniu poczynań własnych pracowników. W Instrumentach pochodnych znaleźć można także interesującą próbę spojrzenia na przyszłość rynku instrumentów pochodnych. Przekład polski przygotowany został we współpracy z Arthur Andersen Polska. Ta książka powinna znaleźć sie w biblioteczce każdego menadżera.

Spis treści:

Wstęp
1. Co to są instrumenty pochodne?
2. Dlaczego istnieją instrumenty pochodne?
3. Wezwijcie prawników
4. Gdzie jest ryzyko
5. Analiza katastrofy - Sumitomo i rynek miedzi
6. Wymiar międzynarodowy
7. Róbmy to jak należy
8. Co zalecają profesjonaliści?
9. Przygotowując się na przyszłość
10. Wymiar polityczny
Załącznik A - Raport ze śledztwa przeprowadzonego przez Komisję Nadzoru Bankowego (Bank Anglii) w sprawie przyczyn upadku Barings Bank
Zapraszamy do nabycia w naszej księgarni inwestora. Błyskawicznie zrealizujemy wysyłkę!.

 

Polecamy także książki:

Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka Peter L. Bernstein
34.90
Oscylatory Mark Etzkorn
69.90
Reguły giełdy. Żelazne zasady najwię John Mauldin
39.90
Sztuka wyboru akcji. 10 skutecznych spos Richard Koch
32.90
 

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl