Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Wszystko o funduszach powierniczych

Alan Lavine

68.00
64.90
Towar chwilowo niedostępny
masz pytania?
Tytuł:
Wszystko o funduszach powierniczych
Autor:
Alan Lavine
Wydawnictwo:
WIG PRESS
Wydanie:
1996
Oprawa:
twarda
Stron:
200
ISBN:
83-903296-6-2

Publikacja Wszystko o funduszach powierniczych jest przystępnym przewodnikiem po świecie funduszy powierniczych. Inwestor znajdzie tu omówienie problematyki funduszy wspólnego inwestowania, będących jedną z najpopularniejszych na świecie metod oszczędzania. Informacje o tym, czym są, co oferują i jakie ryzyko niosą ze sobą fundusze powiernicze, ułatwią podjecie optymalnych decyzji inwestycyjnych. Dzięki znajomości światowych standardów, polscy inwestorzy będą mogli sami ocenić, na ile atrakcyjne jest inwestowanie w polskie fundusze powiernicze.

W książce autor - Alan Lavine omówił zasady indywidualnego planowania finansowego i kształtowania własnej strategii inwestycyjnej. Można ją polecić każdemu, kto pragnie świadomie kształtować swoją przyszłość finansową. Znajdziemy tu porady, jak lokować oszczędności, aby zapewnić realizacje konkretnych celów finansowych (edukacja dzieci, zakup mieszkania lub domu, emerytura), w zależności od indywidualnego poziomu akceptowanego ryzyka i horyzontu czasowego, w jakim przewidujemy wykorzystanie oszczędności. Wprawdzie niektóre proponowane lokaty na razie nie są dostępne polskim inwestorom, ale lektura książki z pewnością ułatwi znalezienie odpowiednich inwestycji na polskim rynku.

Książka ta być może przekona tych, którzy chcieliby uzyskiwać dochody wyższe od oprocentowania lokat bankowych, lecz wahają się ze względu na nieznajomość zasad funkcjonowania funduszy powierniczych. Z myślą o nich Alan Lavine zamieścił dodatki poświęcone regulacjom prawnym i działalności funduszy powierniczych w Polsce.


Spis treści:

1. Inwestowanie w funduszach powierniczych - ogólny rzut oka
2. Jak działają fundusze powiernicze
3. Ryzyko inwestycyjne
4. Jaki jest wasz stosunek do ryzyka?
5. Jak wybrać odpowiedni dla siebie fundusz powierniczy
FUNDUSZE
6. Fundusze agresywnego wzrostu
7. Fundusze wzrostu i dochodu z kapitału
8. Międzynarodowe inwestycje funduszy powierniczych
9. Fundusze mieszane oraz fundusze dochodu z kapitału
10. Fundusze obligacji
11. Fundusze branżowe
ZARZĄDZANIE UDZIAŁAMI W FUNDUSZACH POWIERNICZYCH
12. Jak dobierać udziały w funduszach powierniczych
13. Obniżanie kosztu i inne strategie inwestycyjne
SŁOWNIK
ANEKSY
1. Fundusze powiernicze w Polsce
2. Fundusze powiernicze w Polsce - regulacje prawne
Tę książkę polecamy każdemu inwestorowi giełdowemu.

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl