Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Exchange-Traded Funds (ETF) - nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych

Wioletta Nawrot

49.00
42.90
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Exchange-Traded Funds (ETF) - nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych
Autor:
Wioletta Nawrot
Wydawnictwo:
CeDeWu
Wydanie:
2007
Oprawa:
miękka
Stron:
210
ISBN:
978-83-60089-89-7

Exchange-Traded Funds (ETF) - nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych - Wioletta Nawrot. Fundusze Exchange-Traded Funds (ETF) są jednym z najmłodszych produktów na rynku instytucji wspólnego inwestowania, który stanowi alternatywę w stosunku do bezpośredniej inwestycji w akcje lub pośredniej alokacji kapitału w fundusze inwestycyjne otwarte. W początkowym okresie funkcjonowania (fundusze te powstały w 1993 r. w Stanach Zjednoczonych) ETF miały marginalne znaczenie dla rynku funduszy inwestycyjnych. Jednakże jego dynamiczny rozwój na świecie na przestrzeni ostatnich 20 lat spowodował znaczne zróżnicowanie oferty funduszy inwestycyjnych, co przełożyło się na wzrost zainteresowania inwestorów produktami, które pod względem osiąganych wyników inwestycyjnych przewyższały fundusze inwestycyjne otwarte. Jednym z takich produktów stały się fundusze ETF.


Recenzja:

(…) Wioletta Nawrot w Exchange-Traded Funds (ETF) - nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych przedstawia znaczenie funduszy ETF, które poprzez swoje zalety, w tym wykorzystanie szerokiego wachlarza narzędzi do analizy walorów dobieranych do ich portfeli, co stanowi o ich dywersyfikacji, brak opłat za zarządzanie powierzonym kapitałem, a także wysoką płynność, przyciągają coraz większą uwagę inwestorów i stają się coraz ważniejszym elementem rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych na świecie, co w przyszłości może dotyczyć również rynku polskiego. Opracowanie "Exchange-Traded Funds (ETF) - nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych" sytuuje się zatem w nurcie najbardziej aktualnych i najważniejszych zagadnień, związanych z perspektywami rozwoju polskiego rynku funduszy inwestycyjnych, biorąc pod uwagę wzrost ilości i różnorodność ofero wanych na nim produktów, a także potrzebę zaspokajania coraz bardziej wyrafinowanych gustów inwestorów.

Prof. Wiesława Przybylska-Kapuścińska
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Zapraszamy do zakupu w naszej księgarni inwestora. Szybka wysyłka, konkurencyjne ceny!.

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl