Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Globalny system pieniężny

Artur Borcuch

51.00
43.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka w 24h
masz pytania?
Tytuł:
Globalny system pieniężny
Autor:
Artur Borcuch
Wydawnictwo:
CeDeWu
Wydanie:
2009
Oprawa:
miękka
Stron:
152
ISBN:
978-83-7556-187-6

Globalny system pieniężny - Artur Borcuch. Globalizacja – rynki finansowe – pieniądz – bankowość, to zagadnienia, które współcześnie są ze sobą integralnie połączone. Coraz częściej mówi się o globalnych rynkach finansowych, globalnej bankowości oraz umiędzynarodowionym pieniądzu. Wynika to z faktu, iż masy pieniądza przepływają z jednych regionów świata do drugich w poszukiwaniu efektywniejszego wykorzystania ich zasobów. Warto się zastanowić nad efektywnością tego przepływu. Czy efektywniejszy jest pieniądz przepływający z krajów ubogich do bogatych, czy ten, który przepływa z krajów zaawansowanych do rozwijających się.
Mówiąc o globalizacji z perspektywy finansów należy postawić pytanie o rolę banków globalnych w tym procesie. Należy też zastanowić się nad pomysłem stworzenia pieniądza światowego (pieniądza globalnego), do którego realizacji przybliżyć nas może współczesny kryzys finansowy na świecie.

W książce Artura Borcucha "Globalny system pieniężny" zwrócono także uwagę na następujące kwestie:

*globalizacji rynków finansowych;
*ewolucji rdzenia globalizacji: systemu pieniężnego i handlu pieniędzmi przez banki;
*systemów płatności detalicznych i wysokokwotowych w Europie – SEPA i TARGET 2;
*stabilności systemu finansowego w kontekście kryzysów finansowych (m.in. kryzysu którego początek datujemy na 2007 r.)


Globalny kryzys gospodarczy i finansowy rodzi zapotrzebowanie na wyjaśnienie otaczającego nas świata w taki sposób, aby można było przewidzieć jego przyszłość. Język opisu złożonej i dynamicznej rzeczywistości gospodarczej i społecznej, z jednej strony ma wyrażać prawdę o globalnych finansach, z drugiej musi być zrozumiały dla wszystkich.
Zaletą przyjętej struktury książki "Globalny system pieniężny" jest pokazanie współzależności między zmianą charakteru pieniądza międzynarodowego a zasadami jego emisji i ich następstwami dla stabilności systemu finansowego. Komunikatywny język i czytelność powodują, że jest to pozycja adresowana do wszystkich. Jest to również znakomity podręcznik finansów międzynarodowych oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Dr hab. J. K. Solarz, prof. Akademii Finansów w Warszawie
Zapraszamy do zakupu w naszej księgarni inwestora. Szybka wysyłka, konkurencyjne ceny!.

 

Polecamy także książki:

Ekonomia dla inwestorów giełdowych Tim Lee
66.90
Strategie inwestycyjne na każdą pogod Bob Froehlich
65.90
Twoje podejście do pieniędzy. Czy zach Bernice Kanner
16.90
Szaleństwo, panika, krach. Historia kry Charles P. Kindleberger
44.90
 
 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl