Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Wszystko o obligacjach

Esmé Faerber

79.00
49.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Wszystko o obligacjach
Autor:
Esmé Faerber
Wydawnictwo:
WIG PRESS
Wydanie:
1996
Oprawa:
miękka
Stron:
238
ISBN:
83-903296-3-8

Zgodnie z tytułem inwestor znajdzie tu prawie wszystko, co można określić jako podstawową wiedze o obligacjach... Przedstawiono tu najważniejsze rodzaje obligacji i związanych z nimi instrumentów, które mogą pojawić się w ciągu najbliższych kilku lat w naszym kraju... Interesująca jest zwłaszcza analiza wad i zalet poszczególnych rodzajów obligacji, jak również wskazówki dla inwestorów... Obligacje i związane z nimi instrumenty zajmą na polskim rynku finansowym należne im miejsce, ważniejsze niż akcje, które dziś tak zaprzątają uwagę inwestorów. Książkę Wszystko o obligacjach można polecić zarówno obecnym, jak i przyszłym inwestorom.

Ze "Wstępu" Krzysztofa Jajugi

Wszystko o obligacjach to praktyczny przewodnik adresowany zarówno do osób już lokujących pieniądze w obligacjach, jak tez do potencjalnych inwestorów. Celem tej publikacji jest dostarczenie w najbardziej przystępnej formie wiadomości niezbędnych do kupna pojedynczych obligacji oraz udziałów funduszy powierniczych. Wprawdzie książka ta zawiera podstawowe informacje na temat inwestowania w różne typy obligacji, ale występuje w niej również wiele zagadnień bardziej złożonych. Mogą się one okazać dosyć zawiłe dla początkującego inwestora, ale także sam wybór odpowiedniej lokaty z pewnością nie jest rzeczą łatwą. [...] Inwestowanie pieniędzy nie jest rzeczą prostą, dlatego celem tej książki jest niewielkie choćby ułatwienie tego zadania. Inwestorzy powinni wybierać jedynie te rodzaje lokat, które dają im odpowiedni komfort psychiczny.


Z "Przedmowy" Esmé Faerber


Spis treści:

1. Dlaczego warto inwestować w obligacje?
2. Charakterystyka obligacji
3. Jak odczytywać serwisy finansowe
4. Krótkoterminowe papiery wartościowe o stałym dochodzie
5. Obligacje przedsiębiorstw
6. Papiery wartościowe Ministerstwa Skarbu
7. Obligacje agencji rządowych
8. Obligacje komunalne
9. Obligacje zamienne
10. Obligacje zerokuponowe
11. Fundusze powiernicze przynoszące stały dochód
12. Fundusze zamknięte
13. Zarządzanie portfelem
14. Słowniczek
15. Ustawa o obligacjach

 

Nasza księgarnia giełdowa Akumuluj24 poleca powyższą publikację jako znakomite źródło wiedzy zawierające podstawowe informacje o obligacjach.
Tę książkę polecamy każdemu inwestorowi giełdowemu.

 

Polecamy także książki:

Inżynieria finansowa Waldemar Tarczyński, Marek Zwolankowski
32.90
Analiza inwestycji i zarządzanie portfe Frank K. Reilly, Keith C. Brown
76.40
Inwestycje. Analiza i zarządzanie Jack Clark Francis
94.90
 
 
 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl