Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Podstawy analizy finansowej

Wiktor Gabrusewicz

47.90
39.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka do 5 dni
masz pytania?
Tytuł:
Podstawy analizy finansowej
Autor:
Wiktor Gabrusewicz
Wydawnictwo:
PWE
Wydanie:
2007
Oprawa:
miękka
Stron:
280
ISBN:
978-83-208-1561-0

Podstawy analizy finansowej - Wiktor Gabrusewicz. Czynnikiem zwiększającym przydatność informacji ekonomicznych w zarządzaniu jest umiejętność ich poprawnej interpretacji, co wymaga znajomości procedur i metod analizy finansowej. Analiza finansowa zajmuje się badaniem i oceną efektywności działalności przedsiębiorstwa oraz jego sytuacji majątkowej i finansowej. Ułatwia ona podejmowanie optymalnych decyzji, umożliwiających lepsze wykorzystanie zasobów, poprawę wyników działalności, sprostanie potrzebom rynku i oczekiwaniom właścicieli.

Profesor Wiktor Gabrusewicz, Autor wielu publikacji z zakresu rachunkowości i analizy finansowej, postawił sobie za cel:

    • ukazanie istoty i roli analizy finansowej w zarządzaniu przedsiębiorstwem w gospodarce rynkowej,
    • zaprezentowanie najważniejszych metod analizy finansowej,
    • sformułowanie zasad budowy wskaźników analitycznych,
    • przedstawienie sposobów analizy głównych obszarów działalności przedsiębiorstwa.


Obecne, drugie wydanie "Podstaw analizy finansowej" zostało poszerzone i istotnie zmienione w stosunku do wydania pierwszego. Wiktor Gabrusewicz rozbudował zwłaszcza obszar analizy majątkowej, wprowadził nowe kategorie bilansowe i wynikowe, wynikające ze znowelizowanej ustawy o rachunkowości. Opracował też nowe przykłady ilustrujące kwestie teoretyczne.
Zapraszamy do zakupu w naszej księgarni giełdowej.

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl