Oferta tygodnia

Ryzyko akcji notowanych na GPW

60.90
Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl
Opineo
Platnosci

Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka

Peter L. Bernstein

95.00
34.90
Towar chwilowo niedostępny
Wysyłka w 24h
masz pytania?
Tytuł:
Przeciw bogom. Niezwykłe dzieje ryzyka
Autor:
Peter L. Bernstein
Wydawnictwo:
Kurhaus Publishing
Wydanie:
2013
Oprawa:
miękka
Stron:
492
ISBN:
9788363993559

PRZECIW BOGOM - HISTORIA RYZYKA POUCZAJĄCA I FASCYNUJĄCA LEKTURA NA CZAS KRYZYSU

Co ma wspólnego Galileusz z kryzysem finansowym 2008 roku?

Kto i za pomocą jakich narzędzi wysadził giełdowe indeksy w powietrze?

Skąd się wzięły derywaty, zakupy lewarowane i bajońskie pensje prezesów banków inwestycyjnych?

Na te pytania odpowiada Peter L. Bernstein w fascynującym eseju o ryzyku finansowym. "Przeciw Bogom" to jedna z najsłynniejszych pozycji literatury biznesowej z listy bestsellerów BusinessWeek i New York Times Business


"Przeciw Bogom" to zapis niezwykłej przygody intelektualnej, która zaprowadziła ludzkość od przesądów i zabobonów, wróżek i jasnowidzów do skomplikowanych narzędzi zarządzania ryzykiem, to niezwykły esej, który pokazuje rolę ryzyka w ewolucji społeczeństw, bogata i fascynująca opowieść o greckich myślicielach, arabskich matematykach, żeglarzach, naukowcach, hazardzistach i filozofach, światowej sławy umysłach i pasjonatach - amatorach.

Ryzyko jest dziś nieodłącznym elementem życia. Kiedy inwestorzy kupują akcje, chirurdzy operują, inżynierowie projektują mosty, przedsiębiorcy zakładają nowe firmy, astronauci penetrują Kosmos, a politycy kandydują w wyborach, codziennie podejmują ryzyko. "Przeciw Bogom" to historia prawdziwa i aktualna, którą czyta się jak dobrą powieść.

"Przeciw Bogom"
to kolejna książka wydana w serii Biznes Horyzonty, przygotowanej przez wydawnictwo. W ramach serii Kurhaus Publishing prezentuje w Polsce światowej klasy biznesową literaturę faktu, tzw. business narrative. Wybrane do serii książki to literatura faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką. - Szukamy fascynujących książek o biznesie, gospodarce i finansach, takich, które inspirują przedsiębiorców , ale też miłośników dobrej literatury na całym świecie. Teraz, w czasie kolejnej fali światowego kryzysu i niepokoju na rynkach finansowych, dobra literatura biznesowa cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Seria BIZNES HORYZONTY. to nasza odpowiedź na potrzebę rynku - mówi prezes wydawnictwa, dr Agnieszka Liszka.

O Autorze

PETER L.BERNSTEIN
(1919-2009), amerykański konsultant ekonomiczny i niezależny doradca, analityk rynków kapitałowych, historyk finansów, autor licznych książek na temat gospodarki i rynku, był jednym z największych autorytetów w dziedzinie popularyzacji zagadnień związanych z inwestowaniem.

Recenzje

"Kolejny globalny kryzys, uwypuklił dylemat, z którym zmagali się na przestrzeni dziejów badacze natury ryzyka. Wszyscy - od drobnego sklepikarza, aż po szefa wielkiej międzynarodowej instytucji - chcieliby posiąść sekret kontrolowania ryzyka. Jak znaleźć równowagę między bezpieczeństwem a rozwojem? Bernstein w swojej książce nie daje jednoznacznej odpowiedzi, ale bez wątpienia wnosi znaczący wkład w zrozumienie istoty ryzyka, konsekwencji dokonywanych wyborów oraz szans realizacji założeń i planów. "Przeciw Bogom." to pozycja wyjątkowa i ponadczasowa."
Sławomir S. Sikora w przedmowie do książki.

"To tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania o naturę świata i o to, dlaczego rzeczywistość ciągle nas zaskakuje. Zagadnienia te nabierają szczególnego znaczenia dziś, gdy w świecie biznesu - i nie tylko - tak często odwołujemy się do otaczającej nas niepewności. Ponieważ rozważania Bernsteina stanowią zbiór anegdot i faktów z życia przedstawianych bohaterów, dlatego też jego opowieść jest niezwykle barwna i wciągająca."
Andrzej Halesiak, ekonomista i menedżer w bankowości.

 

Polecamy także książki:

Historia złota. Dzieje obsesji Peter L. Bernstein
54.90
Intelektualna historia Wall Street Peter L. Bernstein
85.90
   
 

Osoby, które kupiły tę książkę kupiły także:

 
Copyright © 2009-2012 Księgarnia giełdowa Akumuluj24.pl W ofercie książki o giełdzie i inwestowaniu: giełda, książki - podstawy inwestowania, spekulacje, psychologia giełdy, strategie inwestycyjne, podstawy inwestowania, analiza techniczna, analiza fundamentalna, akcje, obligacje, kontrakty terminowe i opcje, fundusze inwestycyjne, forex, rynki giełdowe, rynki finansowe, rynki terminowe. Wszystkich zaintersowwanych książkami o giełdzie i inwestowaniu zapraszamy do zakupów w naszej księgarni giełdowej.
Design by Pixelgarden.pl